مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
افتتاح پنجاه‌ و ششمین باجه پست‌بانک در رفسنجان
۱۳۹۵/۱۰/۱۲

افتتاح پنجاه‌ و ششمین باجه پست‌بانک در رفسنجان

پنجاه‌ و ششمین باجه پست‌بانک ایران در شهرستان رفسنجان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، با حضور مدیرکل پست‌بانک استان کرمان، معاون استاندار و فرماندارشهرستان رفسنجان ،  امام جمعه رفسنجان و جمعی از مسؤولان یک باجه پست‌بانک در خیابان مدرس این شهرستان بهره‌برداری شد.
 حمید ملانوری در افتتاح باجه پست ‌بانک ایران در این شهر اظهار داشت: واقفان شهرستان رفسنجان فکر بلندی داشتند و به‌ طور ویژه بعضی از این خیران مانند حاج‌باقر برای نسل امروزی و آینده افکار بدیعی داشتند.
وی بیان داشت: مرحوم حاج‌باقر 274 سال پیش وقفنامه را به شکلی تنظیم کرده که نشان می‌دهد، انسانی وارسته، عالم و آگاه به روز است که چنین وقفی برای استفاده خاص که عموم از آن بهره‌مند شوند، انجام داده است.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: امروز خیلی از اتفاقاتی که در شهرستان رخ می‌دهد به واسطه ایجاد زیرساخت‌هایی است که خیران در شهر انجام دادند، مرحوم حاج‌باقر برای اولاد خود وقف کرده، اما زمانی که از محل موقوفه این دفتر ایجاد می‌شود، گره از کار مردم گشوده شده و نام نیکویی از این واقف برجای می‌ماند.
وی افزود: ورود به بحث‌های اقتصادی رفسنجان از دو، سه سال قبل انجام شده و ورود این موقوفه به کار اقتصادی با راه‌اندازی بازار و ایجاد این باجه پست ‌بانک نمونه‌ای از اقدام و عمل در مباحث اقتصاد است.
ملانوری خاطرنشان کرد: وظیفه ما در برابر خیران سنگین است، حفظ وقف و توسعه فرهنگ وقف از وظایفی است که ما باید انجام دهیم و به عنوان یک مسلمان و شیعه در ترویج وقف تلاش کنیم.
وی بیان کرد: یکی از بهترین کارهایی که سبب ماندگاری نام انسان می‌شود، وقف است، چراکه در وقف کسی حق دست‌کاری ندارد و با اعتقادی که افراد دارند، این موقوفه را حفظ می‌کنند.
ملانوری تصریح کرد: باید وقف به تناسب نیازهای جامعه انجام شود، توجه به نخبه‌پروری در امر وقف می‌تواند آینده جامعه را تضمین کند.
علیرضا مختاری مدیرکل پست‌ بانک استان کرمان در این مراسم افتتاحیه اظهار داشت: در بحث روستا تفاهمنامه‌ای با صندوق توسعه ملی اخیرا منعقد شده که 300 میلیارد تومان تسهیلات در استان کرمان پرداخت شود.
این مسؤول عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه 800 باجه در استان کرمان دیده شده، باید افتتاح شود و تاکنون 400 باجه دایر شده است و 400 باجه دیگر باید افتتاح شود.
وی متذکر شد: خدمات‌رسانی و کمک به اشتغال و کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط از اهداف ما است و ما آماده‌ایم تا در این بخش‌ها به مشتریان خدمات ارائه کنیم.
محسن کریمی مسؤول موقوفه حاج‌باقری رفسنجان در حاشیه افتتاح باجه پست‌بانک ایران اظهار داشت: این باجه پنجا‌ه و ششمین باجه در شهرستان است.
وی بیان داشت: امیدواریم در این باجه از نظر خدمات‌دهی و کیفیت بتوانیم زبان‌زد باشیم.
کریمی تصریح کرد: در موقوفه تصمیم گرفتیم، خدمات بیشتری به متقاضیان و مراجعان ارائه دهیم، زیرا ما منابعی داشتیم که در بانک‌های مختلف سپرده شده بود.
وی افزود: دوری از موقوفه و ترافیک نیز برای مردم مشکل‌ساز شد بر همین اساس بر آن شدیم با راه‌اندازی پست‌بانک بتوانیم دسترسی مردم به بانک را راحت‌تر کنیم.
 


منبع : فرمانداری رفسنجان
بازدید : ۱۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲