مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
برگزاری جشنواره غذای سالم در رفسنجان
۱۳۹۵/۱۰/۱۵

برگزاری جشنواره غذای سالم در رفسنجان

جشنواره غذای سالم باحضور مسؤولان محلی شهرستان درعمارت گلستان امین رفسنجان آغاز به‌کار کرد.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرماندارویژه شهرستان رفسنجان،صبح امروز با حضور معاون استاندار و فرمانداررفسنجان ، امام جمعه رفسنجان ، مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده و جمعی از مسؤولان محلی و با همت معاونت دانشگاه علوم پزشکی و امور بانوان فرمانداری  جشنواره غذای سالم در عمارت گلستان امین شهر رفسنجان آغاز به‌کار کرد.
در این جشنواره غذاهای سالم از جمله غذاهای دریایی و سبزیجات به معرض مسابقه گذاشته شده است، همچنین بانوان مواد غذایی و تولیدات خود را از قبیل شیرینی، ترشیجات، نان و انواع سبزی و میوه خشک را به معرض دید عموم قرار دادند.
حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز در حاشیه افتتاح این جشنواره اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره که در راستای سلامت خانواده‌ها برگزار شده، اثرات خوبی داشته باشد.
وی بیان داشت: غذاهای زیان‌آور زیادی در سطح جامعه عرضه می‌شود ازجمله غذاهای آماده و فست‌فود که شایسته است، دستگاه‌های مرتبط و مسؤولان امر کنترل و نظارت داشته باشند و از اعطای مجوز برای توزیع این نوع غذاها خودداری شود.
امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه بانوان در خانه به امر آشپزی زمان بیشتری اختصاص دهند و از تشویق برای تهیه غذا از بیرون پرهیز کنند، افزود: غذا در زمان طولانی بهتر و گواراتر تهیه می‌شود نه اینکه با دستگاه‌های مدرن امروزی که به سرعت غذا را آماده می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در روایات بهترین جهاد زن را خانه‌داری و خوب اداره‌ کردن خانه دانستند، تصریح کرد: بها دادن به شغل بانوان در بیرون از منزل ظلم به خانواده است، لذا اگر حقوق مردان بیشتر شود، نیازی به کار کردن زن در بیرون از خانه نداریم.حمید ملانوری صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه غذای سالم بحث تحکیم بنیان خانواده را از جمله موضوعات مهم دانست و اظهار داشت: همه تلاشها در راستای شیرین سازی خانواده صورت می گیرد ، برای زندگی راحت و سالم و در طول  زندگی باید  نگاهی به عرض زندگی یعنی کیفیت ان نیز داشته باشیم.

حمید ملانوری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه غذای سالم بحث تحکیم بنیان خانواده را از جمله موضوعات مهم دانست و اظهار داشت: همه تلاشها در راستای شیرین سازی خانواده صورت می گیرد ، برای زندگی راحت و سالم و در طول  زندگی باید  نگاهی به عرض زندگی یعنی کیفیت ان نیز داشته باشیم.

فرماندار تصریح کرد :اهمیت نشاط در زندگی مهم است ، بحث کیفیت زندگی فقط منحصر به غذا نیست بحث خانواده است .امکانات زندگی بهتر شده است .ولی کیفیت زندگیمان پایین امده است امار کدورتها و طلاق و اسیب ها زیاد شده است .

وی بیان داشت :بحث غذا و کیفیت غذا مهم است .، بسیاری از بیماریهای ناشی از عدم کیفیت غذاست؛ رکن اصلی خانواده سالم بودن است تا روح شادابی داشته باشد .

فرماندار بیان داشت :نشاط و شادابی حاصل توجه به جسم است و غذای سالم و ورزش و رفتار خوب در خانواده و جامعه بر عرض زندگی تاثیر دارد .

وی افزود :بخشهای خصوصی فعال شدند اموزش بانوان و جوانان و موسسات مختلفی فعال شدند و در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و بهداشتی و … فعالیت دارند .

فرماندار تصریح کرد :باید برنامه ریزی صورت گیرد تا سطح نشاط و سلامت در جامعه بالا رود ، مهره اصلی توسعه و پیشرفت که ادمهای سالم هستند ان را مد نظر قرار دهیم و در نتیجه گرایش افراد به اسیب ها کمتر خواهد شد ، باید نگاه و نگرش به زندگی عوض شود.


منبع : فرمانداری رفسنجان
بازدید : ۲۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲