مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
رفسنجان با چالش جدی در حوزه کشاورزی مواجه است
۱۳۹۵/۱۰/۱۶

رفسنجان با چالش جدی در حوزه کشاورزی مواجه است

فرماندار رفسنجان گفت: خشکسالی سبب شده این شهرستان در حوزه کشاورزی با چالش جدی مواجه شود.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ، حمید ملانوری صبح امروز در جلسه ستاد مثلث توسعه اقتصادی و ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار داشت: باتوجه به عبور از نیمه دی‌ماه، اما بارندگی در شهرستان رفسنجان نداشتیم.
وی ادامه داد: خشکسالی سبب شده در حوزه کشاورزی دچار چالش جدی شویم و باید راهی پیدا کنیم که بتوانیم به نسل‌های آینده پاسخگو باشیم.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: رفسنجان زیرساخت‌ها و منابع خوبی دارد که باید از آن استفاده کرد و به رونق و توسعه شهرستان پرداخت.
وی با اشاره به طرح احیاگران آبادی افزود: این طرح ظرفیت خوبی برای رونق آبادی‌هاست و جهاد کشاورزی حمایت‌های خوبی از کسانی دارد که چراغ روستاها را روشن نگه داشتند و اشتغالزایی ایجاد کردند و ما نیز احیاگران آبادی را مورد تجلیل قرار می‌دهیم.
ملانوری خاطرنشان کرد: باید دیدمان را نسبت به حوزه اقتصاد و اشتغال در شهرستان تغییر دهیم و به سمت طرح‌هایی برویم که بتواند جبران اقتصادمان در بخش کشاورزی را داشته باشد.
وی از پروژه موج‌های آبی یاد کرد و آن را آبروی منطقه جنوب‌شرق دانست و گفت: ظرفیت‌های توریستی زیادی از جمله دره راگه در رفسنجان وجود دارد که همواره گردشگران خارجی را به خود می‌بیند.
فرماندار رفسنجان ادامه داد: این طرح‌های گردشگری می‌تواند رونق خوبی در شهرستان ایجاد کند و اقتصاد را نجات دهد.
وی به ظرفیت بوم‌گردی شهرستان رفسنجان اشاره کرد و بیان داشت: روستاهایی از جمله داوران، دره‌در، دره‌رج، خنامان، راویز و ... دارای این ظرفیت‌ها هستند و باید از آن بهره‌مند شد.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور  اظهار داشت: سرمایه‌گذاری با هدف اشتغالزایی کار ارزشمندی است و کارگران باید با وجدان کاری کار کنند.

وی بیان داشت: در حوزه آموزشی ضعف داریم و مراکز آموزشی نسبت به تربیت نیروی متخصص خوب کار نکردند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: مدیران مرتبط با کار سرمایه‌گذاری که همکاری دارند، قابل تقدیر هستند و باید هرچه در توان دارند در تسهیل و تسریع کار سرمایه‌گذاران به کار گیرند.

وی افزود: اختیاراتی که استانداران و مدیران کل دارند، چندان کافی نیست، چون سرمایه‌گذاران چند ماه معطل می‌مانند، اگر اختیارات به استان‌ها داده شده صندوق توسعه ملی هم باید با سرعت تسهیلاتی که قرار است، اعطا شود را عملی کند.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: از تشکیل ستاد مثلث توسعه اقتصادی مدت زیادی می‌گذرد، اما آن چنان که باید مسیرهای سرمایه‌گذاری هموار نشده و این امر سبب بی‌انگیزه شدن سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی عنوان کرد: برای کشور، نظام و ملت خیانت است که کسی بر مسندی نشسته که کارهای روان را کند انجام می‌دهد و سرمایه‌گذاران را معطل می‌کند.

 
 


منبع : فرمانداری رفسنجان
بازدید : ۱۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲