مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
ضرورت نگاه ویژه وزارت صنایع به شهر بحران‌زده رفسنجان
۱۳۹۵/۱۰/۱۹

ضرورت نگاه ویژه وزارت صنایع به شهر بحران‌زده رفسنجان

فرماندار رفسجان گفت: ضرورت نگاه ویژه وزارت صنایع به شهر بحران‌زده رفسنجان

فرماندار رفسجان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به شهر بحران‌زده رفسنجان نگاه ویژه کند تا بتوانیم با وجود خشکسالی و چالش جدی در حوزه کشاورزی با ورود به بخش صنعت از تک‌محصولی خارج شویم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ،حمید ملانوری امشب در جلسه بررسی مشکلات کارآفرینان با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مجتمع مس سرچشمه اظهار داشت: این شهرستان 80 هزار هکتار سطح زیر کشت پسته دارد اما بحران آب سبب چالش جدی در حوزه کشاورزی شده است.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های بالایی در این شهرستان وجود دارد و زمینه سرمایه‌گذاری فراهم است، همچنین سرمایه‌گذاران انگیزه دارند اما مشکلاتی سر راه آن‌ها قرار گرفته که به طور مثال پروژه شیشه فوق شفاف در این شهر از سال 88 استارت خورده اما در بانک صنعت و معدن برایش مانع ایجاد شده است.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: عدم پرداخت یارانه صنعت یکی دیگر از مشکلات صنعت‌گران است و ضرورت دارد باوجود این وضعیت وزارت صنعت، معدن و تجارت نگاه ویژه‌ای به این شهر بحران‌زده داشته باشد.
وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان قطب سرمایه‌گذاری خارجی شده و کارخانه فروکروم در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید که این کارخانه توسط سرمایه‌گذاران چینی احداث شده است.
ملانوری اضافه کرد: باتوجه به زیرساخت‌هایی که در شهرستان وجود دارد باید از کشاورزی به سمت صنعتی‌شدن تغییر نگرش پیدا کنیم و در این زمینه نیاز به حمایت داریم تا بتوانیم رونق اقتصادی در این شهرستان ایجاد کنیم.
 

منبع : فرمانداری رفسنجان
بازدید : ۱۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲