مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
صندوقهای خرد در روستاهای رفسنجان راه اندازی می شود
۱۳۹۵/۱۰/۱۹

صندوقهای خرد در روستاهای رفسنجان راه اندازی می شود

فرماندار رفسنجان گفت: در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و اجرای طرحهای زود بازده در روستاها صندوق های خرد روستایی ایجاد می شود.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ، حمید ملانوری در جلسه ستاداحیاگران ابادی در محل فرمانداری اظهار کرد: هر شهرستانی یک منبع معین و کمک کننده دارد لذا با ایجاد صندوقهای خرد روستایی ۵۰ درصد اعتبار این صندوقها توسط ان منبع تامین می شود که در رفسنجان شرکت مس معین است.
وی ادامه داد: هر روستایی به میزان دلخواه می تواند در این صندوق هزینه ای پس انداز کند و به همان میزان هم شرکت مس اعتبار در صندوق واریز می کند.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: روستاییان برای اجرای طرح هایی که در روستاها مناسب هستند می توانند تسهیلات بدون بهره از این صندوق دریافت و کسب و کار راه بیندازند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ایجاد صندوق های خرد روستایی در هر روستا شورای اقتصاد مقاومتی نیز تشکیل و در جهت اجرای طرح های مناسب در هر روستا مردم را راهنمایی و مشاوره می دهند.
ملانوری بیان کرد: در اجرای این طرح ها همه دستگاههای اجرایی کمک خواهند کرد تا از نظر اشتغالزایی در روستاها ساماندهی مناسبی صورت گیرد.
وی گفت: در روستای خنامان که تا قبل از این روستایی محروم محسوب می شد اجرای طرح های زعفران کار و پرورش ماهی جواب داده و در راستای توسعه این طرحها هستیم ضمن اینکه دراین مکان کشت اقلامی از جمله گل گاوزبان و گل محمدی نیز متناسب با اب و هوای ان توجیه اقتصادی دارد.
وی افزود: در روستای علم آباد نیز طرح های بسته بندی داروهای گیاهی و بسته بندی گوشت در حال اجرا است.
فرماندار رفسنجان تاکید کرد: در صدد هستیم در روستاها رونق اقتصادی با اجرای طرح های زودبازده شکل گیرد و در این راستا از افراد روستایی که متقاضی اجرای طرح باشند و در نهایت بتوانند کسب و کار پایدار در روستا ایجاد کنند تجلیل به عمل میاید زیرا این عمل از مهاجرت روستاییان به شهر ها جلوگیری می کند.
 


منبع : فرمانداری رفسنجان
بازدید : ۱۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲