مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

فرماندار رفسنجان:

وجود ۱۵۸ روستای دارای شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان/ توزیع روزانه ۲۴ تن مرغ در رفسنجان

فرماندار رفسنجان:

وجود 158 روستای دارای شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان/ توزیع روزانه 24 تن مرغ در رفسنجان

فرماندار شهرستان رفسنجان گفت: ۱۵۸ روستا در شهرستان رفسنجان دارای شورای اسلامی هستند که در بخش مرکزی 100 روستا، در کشکوئیه 24 روستا، در نوق 9 روستا و در صفائیه 25 روستا است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، دکتر مجید فصیحی هرندی ظهر امروز 16 اسفندماه در نشست خبری اظهار کرد: با استقرار نظام جمهوری اسلامی همه اداره امور کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم با آراء مردم انجام می شود.

وی افزود: در 28 خرداد ماه سال آینده دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان رفسنجان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از همه کسانی که فکر می کنند که می توانند در عرصه داوطلبی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا حضور پیدا کنند با اقدام و ثبت نام به موقع آمادگی خود را برای اداره صحنه روستا و شهر اعلام کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: انتخابات شورای شهر در ۶ شهر، رفسنجان، کشکوییه، جوادیه فلاح، بهرمان، صفاییه و سرچشمه برگزار می شود و کسانی که می خواهند در انتخابات داوطلب باشند باید گواهی عدم سوء پیشنیه را داشته باشند تا روز ثبت نام با مشکلی مواجه نشوند.

فصیحی هرندی ادامه داد: ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، دستکتاپ کامپیوتر و مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مراجعه مستقیم به بخشداریها و فرمانداریها است که در سه مورد اول یک کد رهگیری برای آنان ارسال می شود که برای تکمیل فرایند ثبت نام به فرمانداریها یا بخشداریها مراجعه می کنند.

وی توصیه کرد: توصیه می کنیم به دلیل بیماری کرونا، برای جلوگیری از اردجام و سهولت کار ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، دستکتاپ کامپیوتر و مراجعه به دفاتر پیشخوان را انتخاب کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان عنوان کرد: ۱۵۸ روستا در شهرستان رفسنجان دارای شورای اسلامی هستند که در بخش مرکزی 100 روستا، در کشکوئیه 24 روستا، در نوق 9 روستا و در صفائیه 25 روستا است. تعداد اعضای شورای شهر رفسنجان 7 نفر و مابقی شهرها 5 نفر و در روستاها متناسب با جمعیت، از سه تا پنج نفر هستند.

به گفته وی ثبت نام داوطلبان شوراهای شهر از 20 تا 26 اسفندماه و در شوراهای روستاها از ۱۶  تا ۲۲ فروردین انجام می‌شود.

فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از این نشست خبری به موضوع کمبود مرغ در رفسنجان اشاره و بیان کرد: رفسنجان، ۵۰ درصد مرغ استان را تأمین می کند که بر طبق کارگروه استان در این چند هفته به علت کمبود مرغ در استان، تأمین سهمیه مرغ ۲۲ شهر به رفسنجان واگذار شده است و در این هفته ها، اداره صنعت و معدن شهرستان باید مصوبه کارگروه استان را اجراء می کرد.

فصیحی هرندی با بیان اینکه سرانه مصرف مرغ در رفسنجان 62 گرم به ازاء هر نفر است، گفت: سهمیه رفسنجان برای اتباع را ۴۰ هزار نفر در نظر گرفته بودند در صورتی که جمعیت اتباع بیش از ۷۰ هزار نفر است.

وی تاکید کرد: به مردم رفسنجان اطمینان می دهم تا پایان سال حداقل روزانه ۲۴ تن مرغ در شهرستان توزیع شود و کمبود نخواهیم داشت. البته مردم باید از خریدهای بیش از حد خودداری کنند تا در بازار تشنج ایجاد نشود.

فرماندار رفسنجان همچنین قیمت مصوب مرغ در رفسنجان را 22 هزار و 820 تومان اعلام کرد.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲