مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۲/۰۶

فرماندار رفسنجان:

خشکسالی های متعدد روستاها را دچار مشکل کرده است/ به هر صورت ممکن به مردم آبرسانی خواهیم کرد

فرماندار رفسنجان:
 خشکسالی های متعدد روستاها را دچار مشکل کرده است/ به هر صورت ممکن به مردم آبرسانی خواهیم کرد

فرماندار رفسنجان با بیان این خبر گفت: رفسنجان همانند خیلی از شهرستان های کشور هم در بخش آب شرب و  هم در بخش کشاورزی با کمبود آب مواجه است و امسال هم به علت کمبود بارندگی این مشکل بیشتر است.

به گزارش خبرستان رفسنجان، مجید فصیحی هرندی افزود: مشکل کم آبی این روستای مهدی آباد و چند روستای همجوار ، در حال حاضر دو راه حل دارد ،  یک راه حل، راه حل بلند مدت است که با حفر یک حلقه چاه و انتقال آب به این مناطق است که در حال پیگیری این موضوع هستیم ، انشالله در ۴۰ روز آینده برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد:  راه حل دوم و موقت این است که آب مورد نیاز روستاها را از طریق تانکرها و پر کردن مخازن آب تامین شود و همچنین شیر های برداشت آب افزایش یابد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه پیشنهادات عملی را با  اهالی این روستاها در میان گذاشتیم ، اظهار کرد، همه شرایط اداری و بودجه حفاری مهیاست اما مشکل ما این است تنش های اجتماعی در حفر حلقه چاه در این مناطق وجود دارد که باید در برابر تنش‌ها به‌گونه‌ای برخورد کنیم که مردم منطقه به لحاظ زیست و ارتباطات خود در آینده دچار مشکل نشوند.

وی تاکید کرد: انتقال آب موقت به صورت سیار برای تامین آب مورد نیاز روزمره و فراهم کردن شرایط بهتر برای برداشت آب شرب، را به جد پیگیر هستیم.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲