مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۱۳

معاون استاندار کرمان: علّت جاری شدن سیل به شهر رفسنجان رسیدگی می شود

معاون استاندار کرمان: علّت جاری شدن سیل به شهر رفسنجان رسیدگی می شود
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان از استقرار یک تیم در سپاه پاسداران رفسنجان جهت پیگیری علّت جریان سیل به رفسنجان؛ خبر داد و گفت: این تیم از پهناهای رودخانه ها تصویربرداری هوایی انجام می دهد و مستندات را جمع آوری می کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان رحمان جلالی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان رفسنجان د رمحل فرمانداری بیان کرد: یک کمیته علمی تشکیل شده، بواسطه گره‌ها و ابهامات ذهنی که مردم رفسنجان ناظر به اینکه علت جاری شدن این سیلاب در شهر چه بوده که باعث این همه خرابی ها شده است.
وی افزود: این تیم در سپاه پاسداران مستقر شده که به وسیله پهبادها از پهناهای رودخانه‌ها فیلمبرداری می                                                                                                                                  ‌شود و چند تیم میدانی نیز در حوزه های رودخانه‌ها و ورودی‌های آب به شهرستان مستقر شدند تا با یک کار کارشناسی، کار تحلیلی دقیقی تهیه کنند ؛ نتایج این کار از طریق ستاد بحران شهرستان به اطلاع مردم خواهد رسید.
جلالی ادامه داد: با کمک دستگاه های اجرایی زیربط، در بخش های برق، آبریال گاز و جاده ای با اقدامات جهادی به وضعیت پایدار در شهرستان دست یافتیم.
وی خاطرنشان کرد: لایروبی قنات ها و باغات پسته کاری رفسنجان در دستور کار قرار گرفته است.
خسارت های سیل رفسنجان در شبکه آب، برق، گاز و مخابرات در برخی مناطق، همچنین زیرساخت های جاده و نیز باغ های کشاورزی در ابعاد وسیع از سیل خسارت دیده اند.
حجم خسارت وارده به باغ های پسته رفسنجان افزون بر ۱۰ هزار هکتار برآورد شده است.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲