مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۹/۱۸

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان:

ثبت نام ۴۵ نفر برای ورود به خانه ملت از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار

رئیس ستاد انتخابات شهرستان  رفسنجان:
ثبت نام 45 نفر برای ورود به خانه ملت از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان از ثبت نام 45 نفر داوطلب ورود به خانه ملت از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ، مجید فصیحی هرندی امشب 16 آذر ماه در پایان مهلت نام نویسی داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما از دهم آذر ماه ثبت نام داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه رفسنجان را آغاز کردیم و این عملیات ثبت نام به مدت 7  روز انجام شد.

وی با اشاره به آمار کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار 45 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 38 نفر مرد و 7 نفر زن هستند که 84 درصد ثبت نام کنندگان مرد و 16 درصد زن هستند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: در دوره قبل مجلس از رفسنجان 38 نفر ثبت نام کرده بودند که بر این اساس نسبت به دوره قبل با افزایش 18 درصدی آمار کاندیداهای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار مواجه هستیم.

فصیحی هرندی ادامه داد: در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی 37 نفر مرد و یک نفر زن از رفسنجان ثبت نام کرده بودند که جامعه آماری 97 درصد مرد و 3 درصد زن را به خود اختصاص داده بود که این موضوع نشان می دهد در دوره کنونی میزان مشارکت بانوان در کاندیداتوری مجلس افزایش یافته است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان در ادامه عنوان کرد: از میان داوطلبین نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار در دوره کنونی 35 نفر فوق لیسانس، 8 نفر دکترا و دو نفر تحصیلات حوزوی دارند.

فصیحی هرندی ادامه داد: مسن ترین داوطلب ثبت نام کننده 57 سال و جوان ترین 32 سال سن دارد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه از فردا هیات اجرایی به مدت 10 روز رسیدگی به صلاحیت داوطلبین را آغاز خواهند کرد، یادآور شد: هیات اجرایی بر اساس استعلامات از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی صلاحیت داوطلبین را بررسی و نتایج را پس از 10 روز به هیات نظارت شورای نگهبان ارائه خواهد داد.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲