مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۹/۲۷

فرماندار رفسنجان خبر داد:

اعطای تسهیلات ویژه برای ساخت و بازسازی منازل روستایی در رفسنجان/ ۳۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی رفسنجان فرسوده اند

فرماندار رفسنجان خبر داد:
اعطای تسهیلات ویژه برای ساخت و بازسازی منازل روستایی در رفسنجان/ 30 درصد واحدهای مسکونی روستایی رفسنجان فرسوده اند
فرماندار شهرستان رفسنجان از اعطای تسهیلات ویژه برای ساخت و بازسازی منازل روستایی خبر داد و گفت: میزان خانه های فرسوده و نیاز به بازسازی در روستاهای رفسنجان متفاوت است اما می توان گفت در حال حاضر حدود 30 درصد واحدهای مسکونی در مناطق روستایی رفسنجان فرسوده و غیر متعارف هستند.
دکتر مجید فصیحی هرندی  فرماندار رفسنجان، اظهار کرد: جلسه ای در خصوص بررسی مشکلات تسهیلات بازسازی مسکن روستایی در شهرستان رفسنجان با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان و معاون ایشان، نمایندگان ادارات شهرستان و بانکها در محل فرمانداری برگزار شد.
وی ادامه داد: در این جلسه مسائل و مشکلات مربوط به تسهیلات روستایی و جذب کمتر آنها در شهرستان، شامل مشکلات اقتصادی شهرستان ، مشکلات دریافت پروانه های ساختمانی متقاضیان و همچنین تامین ضامن دریافت تسهیلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت که برای هر کدام از آنها راهکارهای ویژه ای اندیشیده شد.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: امیدواریم با همکاری بخشداران، دهیاران، بانکها و مدیران ادارات تا پایان امسال تعداد 700 تسهیلات ساخت یا  بازسازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر شهرستان رفسنجان جذب شود و شاهد احداث این تعداد واحد مسکونی در این مناطق باشیم.
فصیحی هرندی ادامه داد: با توجه به اینکه رفسنجان از لحاظ قرار گیری در معرض وقوع زلزله در مناطق با خطرپذیری بالا قرار دارد لازم است همه واحدهای مسکونی که فرسوده و قدیمی هستند به سمت بازسازی بروند و حتما محل مسکونی خود را مقاوم سازی و بازسازی کنند.
وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات بسیار ویژه با سود خیلی پائین 5 درصد به مبلغ 40 میلیون تومان با دوره بازپرداخت 12 تا 15 سال به افراد متقاضی در این مناطق واگذار می شود که فرصت بسیار مناسبی است که مردم از این موقعیت استفاده کنند و منازل خود را مقاوم سازی کنند و حتی برای احداث منازل جدید نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
فرماندار رفسنجان با تاکید بر اینکه کارهایی که در این زمینه در شهرستان رفسنجان در سالهای گذشته صورت گرفته خوب بوده و قریب 8000 واحد مقاوم احداث شده است، یادآور شد: در سال جاری با توجه به مشکلات اقتصادی و وضعیت محصول پسته این مسئله با رکود مواجه شده که امیدواریم در باقیمانده تا پایان سال با قولها و کمکهای ویژه ای که از سوی بنیاد مسکن استان داده شده این مسئله جبران شود و تا پایان سال شاهد جذب مقدار مناسبی از این تسهیلات باشیم.
 


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲