مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۰۸

فرماندار رفسنجان:

اطلاع رسانی به موقع و شفاف در جامعه برای جلب رضایت عمومی از وظایف مهم روابط عمومی ها است

فرماندار رفسنجان:
اطلاع رسانی به موقع و شفاف در جامعه برای جلب رضایت عمومی از وظایف مهم روابط عمومی ها است

 فرماندار رفسنجان گفت: رسانه ها باید با بصیرت اخبار را منتشر کنند، ممکن است یک مدیر و کارشناس خطایی انجام دهد و تصمیم اشتباه بگیرد، نباید با ابزاری که در دست داریم هرچه خواستیم نشر دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ، مجید فصیحی هرندی در همایش روابط عمومی های شهرستان رفسنجان در فرهنگسرای شهر سرچشمه با گرامیداشت یاد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: بزرگترین کسی که به صورت عملی توانست رابطه بین جهان اسلام را برقرار کند شهید حاج قاسم سلیمانی بود و وی در برقراری ارتباط صمیمی و رسمی، استاد بود در مسیری که اعتلای دین بود به درستی و صحت حرکت کرد که بهتر است رهروی وی باشیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی ها در دستگاه های دولتی و بخش خصوصی، بیان کرد: روابط عمومی ها نقش بسیار حساس دارند که رسالت کسب اطلاعات و انتقال اطلاعات را بر عهده دارند و اطلاع رسانی به موقع و شفاف در جامعه جهت جلب رضایت عمومی مهم است.

وی افزود: هر نهادی باید جایی داشته باشد و خدماتش را به جامعه انتقال دهد فلسفه وجودی هر دستگاهی این است که هر نهادی یک سری مخاطب دارد و اگر مردم و قشر هدف که در بخش های خصوصی و دولتی خدمات می گیرند رضایت مندی داشته باشند پس معلوم می شود روابط عمومی نقش مهم خود را به خوبی ایفا کرده است.

فصیحی هرندی تصریح کرد: وقتی مردم از مسولین راضی باشند کمک کننده است، رسانه ها باید با بصیرت اخبار را منتشر کنند، ممکن است یک مدیر و کارشناس خطایی انجام دهد و تصمیم اشتباه بگیرد، نباید با ابزاری که در دست داریم هرچه خواستیم نشر دهیم.

فصیحی هرندی با بیان اینکه در جنگ تمام عیار با استکبار جهانی هستیم و در دنیا در حال نبرد و چالش هستیم، تصریح کرد: این جنگ از قدیم بین پیامبران، ائمه اطهار(ع) و افراد عدالتخواه و عده ای طاغوت و ظالم بوده و هست پس اگر فقط به مادیات بسنده کنیم مستکبریم، اگر بدانیم زندگی ابدی و راهی برای رسیدن به سعادت وجود دارد و ظلم ستیز و استکبارستیز باشیم به سعادت می رسیم.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: سرعت عمل و صادق بودن و به موقع اطلاع رسانی کردن، حفظ ارتباط بین روابط عمومی ها و رسانه ها از وظایف روابط عمومی ها و رسانه ها باشد دستگاه ها خدمات زیادی را ارائه می دهند، رسانه ها به انتشار و عملکرد اهمیت دهند تا در جامعه امیدواری تزریق  شود.

فصیحی هرندی روابط عمومی ها را هوش و چشم دستگاه دانست که باید بینا، بصیر، شنوا و تحلیلگر باشند، در ادامه افزود: بصیرت را با پیروی کورکورانه اشتباه نگیریم رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید تحلیل داشته باشیم لذا روابط عمومی ها حساس و تحلیلگر باشند و با مطبوعات و رسانه ها در ارتباط باشد.

وی عنوان کرد: نشریه ای الکترونیکی یا کاغذی در رفسنجان راه اندازی شود تا روابط عمومی های ادارات عملکردهای خود را در آن منتشر کنند و بتوانیم در راستای رفع مشکلات مردم تلاش داشته باشیم.

فصیحی هرندی با تأکید بر اینکه از خدشه دار شدن عزت و آبروی مردم باید بشدت پرهیز کرد، اضافه کرد: برای روابط عمومی ها توانایی و صراحت، شجاعت، بصیر و اهل تحلیل و مطالبه گر بودن مد نظر باشد؛ همچنین انجمن روابط عمومی های رفسنجان باید فعال شود و با رسانه ها ارتباط بگیرد و جلوی اطلاعات کاذب را بگیرد.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲