مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۴/۲۸

برنامه های نماز جمعه به حضور گسترده مردم به ویژه قشر جوان بینجامد

برنامه های نماز جمعه به حضور گسترده مردم به ویژه قشر جوان بینجامد

فرماندار رفسنجان در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز جمعه گفت: ستاد اقامه نماز جمعه باید با اجرای برنامه های متنوع بتواند به جذابیت هر چه بیشتر و حضور گسترده مردم و از جمله نوجوانان و جوانان در این آیین معنوی کمک کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان حسین رضایی صبح امروز در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز جمعه به مناسبت گرامیداشت 5 مرداد سالروز تاسیس ستاد اقامه نماز جمعه در کشور بیان کرد: در هر جمعه با توجه به نیازهای جامعه میز خدمت ادارات در محل مصلی برپا شود تا مردم بتوانند مشکلات را در حضور روسای ادارت بیان و راه حل دریافت کنند.
وی افزود: هفته جاری به نام هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی است و بهتر است که میز خدمت این دو اداره در مصلی برگزار شود.
رضایی بیان کرد: جذابیت های فرهنگی در مسایل مختلف خیلی جای کار دارد؛ در نماز جمعه مسایل مربوط به شهرستان از منابع مربوطه بیان شود تا آرامش در جامعه پدیدار شود مثلا در حال حاضر بحث مجدد جولان کرونا را داریم که جا دارد مسئولان علوم پزشکی از تریبون نماز جمعه مطالب مربوطه و توصیه های لازم جهت پیشگیری از شیوع این بیماری را ارائه دهند.
فرماندار رفسنجان بر تشویق عوامل اجرایی طرح های مختلف در حوزه مسایل گوناگون جامعه در نماز جمعه را مورد تأکید قرار داد و گفت: این کار باعث ایجاد انگیزه در بین مجریان طرح ها می شود.
وی همچنین نصب تلویزیون در مصلی را جهت نمایش دادن برخی وقایع شهرستان را از الزامات ستاد اقامه نماز جمعه دانست و براین موضوع تاکید داشت.
امام جمعه رفسنجان نیز روز پنجم مرداد سالروز تأسیس ستاد اقامه نماز جمعه کشور را تبریک گفت و اظهار کرد: پنجم مرداد سال 1358 سالرروز اقامه اولین نماز جمعه در تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: در روایتی از پیامبر گرامی آمده است " اگر مردم می دانستند در نماز جمعه چه برکاتی وجود دارد و ثواب و فضیلت این نماز چیست؛ مردم  برای حضور در آن قرعه کشی می کردند ".
وی تصریح کرد: روز جمعه از اعیاد بزرگ و در ردیف عید فطر قرار دارد و باید برای برگزاری باشکوه نماز جمعه تلاش کرد در رفسنجان اکثر شرکت کنند گان در این فریضه الهی اقشار جوان هستند.


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲