مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۰۶

توصیه های فرماندار رفسنجان در راستای بارندگی های پیش رو

توصیه های فرماندار رفسنجان در راستای بارندگی های پیش رو

 فرماندار ویژه رفسنجان با اشاره به اینکه شدت بارندگی های دو روز آینده نسبت به روز گذشته زیاد خواهد بود توصیه های به مردم، کشاورزان و دامداران کرد تا دچار خسارت های مالی و‌جانی ناشی از بارندگی ها نشوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان مهندس حسین رضایی در حاشیه بازدید محمدمهدی فداکار استاندار کرمان از منطقه سیل زده داوران از توابع شهرستان رفسنجان اظهار کرد: روز گذشته بر اثر بارندگی ها و طغیان سیل در برخی مناطق زیرساخت های اب، برق، گاز دچار خسارت شدندو‌مردم از این نعمت ها محروم ماندند.

وی بیان کرد: بیشترین میزان بارندگی در دهستان داوران  با ۴۰ میلیمتر بود و نیز روستاهای دره در، دره رنج، اودرج و دره جوز  دچار خسارت و قطعی آب و سقوط تیرهای برق شدند که با ورود دستگاه های متولی و امکانات و تجهیزات از سوی شرکت مس، معادن، شهرداری و راهداری از پیش روی سیل جلوگیری شد.
رضایی ادامه داد: مردم باید در دو روز آینده از رفتن به ارتفاعات و مناطق کوهستانی و رودخانه ها به ویژه شاهزاده عباس و دره راگه پرهیز کنند.
وی تصریح کرد: دامداران نیز دام های خود را در محل های سرپوشیده نگهداری کنند و از بردن در مراتع جلوگیری کنند.
رضایی خاطرنشان کرد: در سرچشمه دو روز آینده بارش ها شدیدتر از روز گذشته خواهد بود و مردم باید مراقبت های لازم را انجام دهند.
وی گفت : برخی باغات کشاورزی در پایان رودخانه وجود دارد که کشاورزان باید نسبت به عدم نفوذ سیلاب به باغات تمهیدات لازم را بیندیشند.
 


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲