مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۸/۲۷

دولت اسناد زمین های در اختیار مردم را صادر می کند


 
💠 مشاور و نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی و طرح‌های ویژه وزارت راه وشهر سازی در جلسه جمع بندی مسائل شهرستان رفسنجان در فرمانداری باحضور فرماندار رفسنجان گفت: امسال دولت مقرر کرده که برای زمین های فاقد سند در دست مردم سند صادر کند که مردم باید برای درخواست سند به راه و شهرسازی مراجعه کنند.
 
سید حسین میرشفیع در بازدید از طرح در دست اجرای کمربند شرقی رفسنجان گفت: این طرح از چند سال قبل در حال اجرا است با توجه به اینکه بخشی از این محور از داخل باغ ها می گذرد این مشکل برطرف خواهد شد و قرار شد زیرسازی این محور با مشارکت خیرین  و مردم انجام شود و اجرای آسفالت توسط وزارت راه و شهرسازی در دو فاز صورت گیرد.
 
وی افزود: احداث کمربند شرقی رفسنجان که دوبانده هم خواهد شد اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان را در بر دارد که به تدریج و با کمک راه و شهرسازی و مردم و خیرین تکمیل می شود؛ با اجرای این طرح تردد خطرآفرین تانکر ها و ماشین های سنگین از داخل شهر صورت نمی گیرد و این امر ساماندهی می شود.
 
میرشفیع بیان کرد: همچنین در این سفر قرار شد که با اجرای دوبانده سازی ۲۸ کیلومتر از محور رفسنجان به زرند که روستاهای شمال رفسنجان من جمله فردوسیه آزادگان اسلامیه، محمودیه و غیره را به زرند وصل می کند خطرات ناشی از تصادفات و حوادث کاهش میابد لذا زیرسازی آن با کمک مردم و خیرین انجام می شود و آسفالت آن هم با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: طرح جامع شهری رفسنجان که در توسعه رفسنجان مهم است بازنگری می شود و بنا بر این شد حداکثر روستاهای متصل به شهر در محدوده شهری قرار گیرند و زمین های کافی برای توسعه شهر در اختیار داشته باشند  که اگر وزارت راه و شهرسازی این مصوبات را بدهند برای آینده رفسنجان امتیاز ویژه است.
 
مشاور وزیر راه شهرسازی خاطرنشان کرد: کار دیگر که در کشور و کل استان شروع شده کسانی که زمین دولتی دارند و سند ندارند باید درخواست دهند تا سند را دولت واگذار کند؛ مردم می توانند به راه و شهرسازی مراجعه کنند و نسبت به دریافت سند زمین خود اقدام کنند.
 


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲