مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۰/۲۹

رضایی فرماندار ویژه شهرستان؛ در خصوص کوره های زغال سوزی

کوره‌های زغال‌سوزی باید از محدوده روستاهای رفسنجان کوچ کنند/دود آتش کوره‌های زغال‌سوزی به چشم مردم می‌رود
 
یکی از مسائل و مشکلاتی که شهرستان رفسنجان با آن در سال‌های اخیر روبروست، کوره‌های زغال‌سوزی هستند.
 
حسین رضایی فرماندار رفسنجان گفت: بحث جابجایی کوره‌های زغال‌سوزی حتما باید پیگیری شود و محیط زیست در حال پیگیری‌ست و فرصت دو هفته‌ای به صاحبان کوره‌های زغال‌سوزی داده شده و اگر برای جابجایی کوره‌ها اقدامی نشود، کوره‌ها تخریب می‌شوند.
 
فرماندار افزود : با توجه به خشکسالی و کم آبی، سطحی از باغات پسته خشک شده است، که برای جلوگیری از آفات، شاخه‌های خشک هرس شده و روانه کوره‌ها می‌شوند، اما کوره‌های زغال‌سوزی در روستاها مشکلاتی را برای ساکنین این مناطق ایجاد کرده اند و گاز مونوکسیدکربنی که از این کوره‌ها تولید می‌‌شود، سلامت ساکنین اطراف کوره‌ها را به خطر انداخته است.
 
او گفت : بسیاری از کشاورزان شاکی هستند که سارقان درخت‌های نر و بزرگ و سبز و بارور باغات پسته را هرس و قطع می‌کنند که به باغات خسارات زیادی وارد می‌ شود.
 
رضایی تصریح کرد: باید ماشین‌های حمل چوب و هیزم پسته مجوز داشته باشند، طبق هماهنگی‌هایی که شده، اگر ماشین‌های حمل چوب مجوز نداشته باشند، توقیف و به پارکینگ منتقل شده و مجوز حمل بار چوب هم توسط دهیاری‌ها صادر می‌شود که مشخص شود این چوب‌ها از کدام باغ هرس و قطع شده و به کدام کوره حمل می شوند.
 
فرماندار رفسنجان در پایان گفت: از کوره‌های زغال‌سوزی ساماندهی شده‌اند و انتظار می رود که بقیه کوره‌ها هم فوری اقدام کرده و به هشدارها توجه کرده و هر چه زودتر کوچ کنند
 


منبع : فرمانداری رفسنجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲