فرماندار رفسنجان:
آنچه که امروز می تواند به سرنوشت کشور کمک کند تاسی از  سیره شهدا است
 
فرماندار رفسنجان با بیان اینکه آنچه که امروز می تواند به سرنوشت کشور کمک کند تاسی از  سیره شهدا است، تصریح کرد: تاسی به شهدا با اندیشه، تدبیر و عمل و اعتقاد به امری که شهدا بر مبنای آن به شهادت رسیدند میسر می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، دکتر مجید فصیحی هرندی عصر امروز 29 خرداد ماه در مراسم یادواره 86 شهید والامقام منطقه مصطفی خمینی رفسنجان اظهار داشت: وظیفه ما در قبال شهدا بسیار سنگین است و باید هر کسی در هر جایی که می تواند در گفتار و عمل مسیر این عزیزان را طی کند و مسیر شهدا در گفتار و رفتار آنها مشخص است.
وی بیان کرد: شهدا به نقطه ای از یقین رسیدند که جان خود را فدای دفاع از مکتب، دین، کشور، رهبری و مردم خود کردند و شهدا در مسیری گام برداشتند که هر کسی در این مسیر گام بردارد جز عزت سرنوشت دیگری نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: شهیدان رفتند و خود ابدی شدند و دین خود را به کشور ادا کردند و ما باید راه آنها را ادامه دهیم و راه آنها از خاطرات آنها بدست می آید و تک تک سخنان آنها و اعمال آنها می تواند برای ما یک چراغ راه و الگو باشد و شهدا به وظیفه خود عمل کردند.
فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: همه ما بنا به مسئولیت و شغلی که در اختیار داریم باید نقش خود را در جامعه ای که متعلق به شهدا است به خوبی ادا کنیم.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور، یادآور شد: امروز درگیر جنگ بزرگ اقتصادی و مالی هستیم که چندین سال است به ما تحمیل شده و در این جنگ تحمیلی اقتصادی سربازان عرصه اقتصاد باید نقش خود را به خوبی انجام دهند.
فرماندار رفسنجان به نقش مردم در جنگ اقتصادی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: اولین نقش مردم این است که با صرفه جویی در انرژی و سرمایه هایی که در اختیار داریم به نحوی استفاده کنیم که دشمن نتواند با کمبود آنها فشاری را بر ما وارد کند.
فصیحی هرندی ادامه داد: اصناف و بازاریان با رعایت انصاف، کارمندان با ایثار و گذشت و انجام وظیفه و عدم سختگیری بی جا در امور مردم، می توانند در این جنگ اقتصادی نقش آفرینی کنند.
 فرماندار رفسنجان با گرامیداشت یاد 86 شهید والامقام منطقه شهید مصطفی خمینی رفسنجان، عنوان کرد: باید با شهدا عهد و پیمان ببندیم و به یکدیگر برای پیشرفت و تعالی کشور کمک کنیم، خطاهای همدیگر را بزرگ نکنیم و با همدیگر مهربان باشیم و از کینه ها و دشمنی های بیجا خودداری کنیم و به یکدیگر در انجام وظایف یاری برسانیم.
فصیحی هرندی در ادامه خاطراتی از زمان اسارت خود در دوران دفاع مقدس را بیان کرد.