بازدید سرپرست فرمانداری رفسنجان از 4 واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی
 
فرماندار رفسنجان در اولین روز از فصل تابستان، صبح روز شنبه از 4 واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان که بیش از 300 نفر اشتغالزایی دارند، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی-صنعتی شهرستان، مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان به اتفاق مهندس محمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و دکتر ارسلان دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه از چهار تولیدی و صنعتی واقع در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بازدیدکرد.

سرپرست فرمانداری ویژه رفسنجان ابتدا از شرکت تاپ اکو خاورمیانه تولیدکننده فروکروم بازدید کرد. بخش های مختلف این واحد تولیدی و صنعتی مورد بازدید و سرکشی قرار گرفت و توضیحات پیرامون مراحل تولیدات و برخی مشکلات و مسائل پیشرو توسط نماینده مدیرعامل این شرکت برای فرماندار شهرستان ارائه گردید.

شرکت برافزاکشاورز که در زمینه تولید کود شیمیایی فعالیت می کند، دومین شرکت تولیدی بود که  فصیحی هرندی از آن بازدید کرد. فرماندار رفسنجان پس از بازدید از فضای این کارخانه تولیدی پای درد دل مدیرعامل  این واحد تولیدی نشست.

در ادامه، سرپرست فرمانداری ویژه  رفسنجان به همراه هیئت همراه از کارخانه آرتین ماشین که در زمینه تولید و بهسازی قطعات مورد نیاز صنایع فعالیت می کند، بازدید و در جریان مسائل و مشکلات این واحد صنعتی قرار گرفت.

بازدید از کارخانه آرمان صنعت آخرین برنامه فرماندار ویژه شهرستان در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بود که پس از بازدید از فضای این کارخانه به بررسی مشکلات و موانع تولید در این واحد پرداخت.

بحث سرمایه در گردش و مشکلات بیمه ای و مالیاتی، از جمله موضوعاتی بود که مدیران این واحدهای تولیدی به آنها اشاره و خواستار توجه و رفع آنها شدند.

سرپرست فرمانداری ویژه رفسنجان نیز در این بازدیدها به طرح مسائل و مشکلات این واحدها در کمیته رفع موانع تولید شهرستان تأکید و گفت: در بازدید بعدی از این واحدها مسئولین ادارات ذیربط که حل این مشکلات به حوزه آن اداره بازمی گردد را با خود همراه خواهد کرد تا موانع و مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان در اسرع وقت رفع گردد.

وی با بیان اینکه در این بازدیدها مشکلات صنایع و تولیدکنندگان به دقت بررسی می شود، افزود: در این بازدیدها راهکارهای توسعه صنعتی شهرستان و یا علل رکود یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل و همچنین بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط در دستور کار قرار می گیرد.

فصیحی هرندی با بیان این مطلب که باید با توجه به بحث اشتغالزایی و رفع مشکلات ناشی از بیکاری بر حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام کنیم، تصریح کرد: دولت و همه مدیران اجرایی برای تقویت بخش تولید و صنعت تمام توان و امکانات خود را بسیج کرده اند و امروز همه مدیران دستگاه های اجرایی برای کمک و پشتیبانی از بخش تولید و اشتغال پای کار هستند.