حرکت به سوی یادگیری یک مهارت حرکت به سوی زندگی هنرمندانه است

فرماندار رفسنجان در مراسم افتتاح سومین کارگاه آموزشی صنایع دستی مس تزئینی در هرمزآباد رفسنجان گفت: ایجاد فرصت اشتغال برای افراد دارای مهارت یک کار خیر است.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، فرماندار رفسنجان افزود: از ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه که بانی کار خیر بوده و وقت زیادی را برای مطالعه و ایجاد شرایط مناسب برای اشتغالزایی افراد دارای مهارت صرف می کنند تشکر می کنم.

 دکتر مجید فصیحی هرندی با اشاره به اینکه تقاضای عده زیادی از جوانان شهرستان فراهم کردن فرصت اشتغال می باشد، افزود: عده زیادی خواهان کار در مس سرچشمه بوده و یا عده ای بدنیال اشتغال در کارهایی هستند که زیبنده آنها نیست لذا این موضوع نشان می دهد که باید فرهنگ کار و اشتغال را بازتعریف کنیم.
وی بیان کرد: کار باید مبتنی بر آموزش و مهارت آموزی باشد و هر جای دنیا که نگاه کنیم افرادی اتفاقات خوب را رقم زده اند که بینش آنها فراتر از جایی بوده که زندگی می کنند.
فرماندار رفسنجان با تأکید بر اینکه کار بدون مهارت آموزی بی معنی است، یادآور شد: امروزه بسیاری از مشاغل توسط اتباع افغانستانی در رفسنجان انجام می شود و حتی در اداره فنی و حرفه ای نیز میزبان آموزشی بسیاری از اتباع هستند و مدارکی که در این مرکز صادر می شود بین المللی است.
فصیحی هرندی با اشاره به این مطلب که حرکت به سوی یادگیری یک مهارت حرکت به سوی زندگی هنرمندانه است، خاطرنشان کرد: اگر کسی مهارت را در بازوی خود داشته باشد در هر جا زمینه اشتغال او فراهم است.
فرماندار رفسنجان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم برگزاری این دوره های آموزشی مفید مانند یک رودخانه به صورت مستمر ادامه داشته باشد و در آینده نزدیک از بین افراد حاضر در این دوره آموزشی، افراد شاخصی در سطح کشوری و بین المللی در زمینه صنایع دستی داشته باشیم.