پیام تبریک فرماندار ویژه رفسنجان به مناسبت روز دانشجو

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان بمناسبت فرا رسیدن روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب در 16 آذر ماه و روز دانشجو پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان؛ در پیام  مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان آمده است:
فرا رسیدن روز ۱۶ آذر هر سال یادآور حماسه شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان و مبارز میهن اسلامی در ذهن جامعه اسلامی ما زنده می‌شود که پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خودکامگی داخلی است.

دانشگاه، همواره نمادی از رشد و تحول خواهی و کمال جویی، و جنبش دانشجویی در کشورمان محرک تحولات گسترده سیاسی و اجتماعی بوده است.
به دیگر سخن، دانشگاه مبدأ همه تحولات و سرمنشأ آرمانخواهی، عدالت جویی، اصلاح گری و حرکت اعتدالی در همه شئون اجتماعی است و رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور و پی ریزی اقتصاد دانش بنیان و تقویت پایه های زندگی سعادت بخش برای همه ایرانیان، در گرو استمرار مجاهدت های دانشگاه است.

امروز کشورمان نیز بیش از هرزمان دیگری به تلاش و پویایی دانشگاه و دانشجویان عزیز برای کارآفرینی، زمینه رشد علمی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نیاز دارد.

قدر و ارزش دانشجویان از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که افسران جنگ نرم نامیده می‌شوند و به یقین دانش‌اندوزان و دانشجویانی که با حضور در حریم مقدس علم و دانش، بوسه بر ضریح زیبای حقایق می‌زنند و نوای راستین وحی الهی "ن و القلم" را به جان قرین می‌دارند، از زلال معرفت سیراب خواهند شد.

این روز فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ دانشجویان، این قشر تأثیرگذار و پرافتخار را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آنها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده و نقش بسزایی داشته‌اند و دارند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فرا رسیدن ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو که نماد آزادی‌خواهی و حق‌طلبی است را به همه دانشجویان به ویژه جامعه دانشگاهی شهرستان رفسنجان که به عنوان یک شهر دانشگاهی و دانش پرور در استان کرمان شناخته شده است، تبریک عرض نموده، عزت و سربلندی این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم.