بر اساس تصمیم ستاد  مقابله با کرونا، اصناف تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند

 فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان بر اساس مصوبه کمیته واکنش سریع فرمانداری برای مقابله با ویروس کرونا در سال جدید مطرح کرد: ورود رفسنجانی ها و بومیان به شهر در بازگشت از سفرهای خارج از شهر کنترل و پایش می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی هرندی افزود:  در خصوص عرضه ماسک و  مواد ضدعفونی کننده کنترل کیفیت توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ، توزیع  و نرخ گذاری اقلام مذکور و همچنین توزیع شکر برای واحد های تولید کننده الکل تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت   انجام می شود.

فصیحی هرندی بیان کرد:  تداوم عرضه محصولات ضد عفونی کننده و ماسک در فروشگاههای لوازم آرایشی بصورت کنترل شده مجاز است که نحوه آن از طریق اتاق اصناف به آنان اعلام می گردد.

وی با بیان اینکه  بخشداران موظفند در خصوص  اعتبار سنجی و تایید صلاحیت کمپ های کنترل روستاها و شهرهای مرکز بخش اقدام نمایند ، تصریح کرد : اصناف تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند و مغازه دارانی که رعایت مقررات را ننموده و حق مغازه داران قانونمند را تضییع و باعث زمینه سازی شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند علاوه بر بستن واحد کسب ، شناسایی و جهت اعمال قانون به مراجع  قضایی  معرفی می شوند.

فرماندار رفسنجان گفت: از شهروندان عزیز تقاضا می شود  منازل خود را به مسافران اجاره ندهند ، در صورت مشاهده به مراجع قضایی معرفی می شوند .

وی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، شهرک مسکونی مس سرچشمه رفسنجان از امروز ممنوع الورود اعلام شده است.