فرماندار رفسنجان:

خطر کرونا رفع نشده است/ صنوف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

 فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه خطر کرونا هنوز رفع نشده است، گفت: بی‌تفاوتی در این زمینه می‌تواند آثار سوئی داشته باشد.

مجید فصیحی‌هرندی با قدردانی از کادر درمانی که در خط مقدم جبهه سلامت فعالیت طاقت‌فرسا برای درمان بیماران دارند، اظهار داشت: در این ایام که همه درگیر ویروس منحوس کرونا هستند، اصناف در رفسنجان همکاری خیلی خوبی داشتند.

وی افزود: کسانی که در تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده و همچنین جهادگرانی که در ضد عفونی کردن معابر پای کار بوده و هستند، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: اگر این کارها را انجام نمی‌دادیم ممکن بود وضعیت بسیار دشوارتری داشته باشیم اما حواس‌مان باشد ویروس کرونا هنوز خطرش از بین نرفته و بی‌تفاوتی ممکن است آثار سوئی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تمام کسبه‌ای که قرار است بر اساس پروتکل از شنبه کارشان را شروع کنند حتماً بر اساس دستور العمل فعالیت کنند و وارد شبکه شوند ثبت‌نام و خوداظهاری کنند، اظهار کرد: هماهنگ کردیم هر صنف مواردی که باید رعایت کند روی بنر چاپ شود با کد فروشگاه که نشان می‌دهد از طریق قانونی کار خود را شروع کرده تا مردم مطلع باشند چه مواردی باید رعایت کنند و تخلفات را گزارش دهند، تیم‌هایی از همکاران در ادارات متولی اعزام و کنترل خواهند کرد.

فصیحی‌هرندی ابراز داشت: توصیه‌ای که به مردم داریم علی‌رغم اینکه کسب و کارهایی به راه می‌افتند اگر ضرورت ندارد از منزل خارج نشوند فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از مسافرت غیر ضروری پرهیز کنند.

وی ادامه داد: شهروندان از مهمانی و دیدار با کسانی که تازه از مسافرت برگشتند، تا دوهفته خودداری کنند که اگر این موارد رعایت شود با سرعت بیشتری از این بحران خارج می‌شویم.

فرماندار رفسنجان در ادامه به برخی تخلفات اشاره کرد و افزود: صنوفی که مخفیانه کار خود را انجام می‌دادند اسامی این افراد توسط اتاق اصناف ثبت و رسیدگی می‌شود حتی اگر جزو صنوف مجاز باشند، نمی‌توانند فعالیت کنند چرا که رعایت مقررات صرفاً امری تشریفاتی نیست بلکه برای سلامتی جامعه است.

فصیحی هرندی عنوان کرد: با توجه به آماری که داریم شاید یک درصد از کسبه دستورالعمل ستاد پیگیری از کرونا را در شهرستان رعایت نکردند و ۹۹ درصد رعایت کردند که قابل تقدیر است.

فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمک خیران و همه کسانی که همکاری کردند تا بسته‌های مواد غذایی به تعداد ۱۰ هزار عدد بین نیازمندان توزیع شود، اضافه کرد: همه کسانی که به هر شکلی می‌توانند کمک کنند بسته‌های مواد غذایی به نیازمندان آسیب‌دیده از ناحیه ویروس کرونا برسد پای کار باشند.