پیام تبریک فرماندار رفسنجان به مناسبت روز شوراها

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در پیامی روز شوراها را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، متن پیام مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان بدین شرح است:

و امرهم شورا بینهم
بی شک همراهی، حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از پایه های اصلی تحقق انقلاب اسلامی و عاملی اساسی در استمرار آن بوده و هست و شوراها نیز با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشأت گرفته از آرای مردم، می توانند نقش بسزایی در تداوم و پیشرفت حرکت رو به رشد این نظام الهی و مردمی داشته باشند.

شورا‌ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی از چنان اعتبار بالایی برخوردارند که دست‌کم در چند اصل به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مورداشاره قرار گرفته است؛ به همین دلیل دولت توجه ویژه‌ای به شورا‌ها و مأموریت‌های این نهاد دارد.

شوراهای اسلامی شهر و روستا طی ۵ دوره فعالیت منشا بسیاری از اقدامات تاثیرگذار بوده و زمینه عمران و آبادانی شهرها و روستاها را تسریع بخشیده اند.

در شرایط شیوع کرونا نیز شوراهای اسلامی شهر و روستا در کنار شهرداری ها و دهیاری ها اقدامات ارزشمندی جهت مقابله با این ویروس انجام داده اند ضمن اینکه جهت تسهیل و تسریع پویش کمک مومنانه نیز پیشقدم بوده اند که امید است با استمرار این روند و با مشارکت و همراهی مردم از این شرایط عبور کنیم.

اینجانب نهم اردیبهشت روز ملی شورا و آغاز هفته شهر و شهروند و سالروز تأسیس نهاد مقدس شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی شهرستان رفسنجان تبریک عرض نموده و امید دارم در سایه همراهی مردم و تدبیر و مدیریت شوراهای اسلامی شهر و روستا، اقدامات همدلانه شهرداری ها و دهیاری ها و همراهی دستگاه های اجرایی بتوانیم در تحقق شعار سال که با تدبیر مقام معظم رهبری به عنوان "جهش تولید " نامیده شده گام های موثر و اجرایی اجرایی برداریم.