امضای تفاهم نامه ساخت مجتمع بزرگ آموزشی ورزشی خیرساز حاجیه خانم طاهره تاج‌آبادی در رفسنجان

در مراسمی با حضور حجت الاسلام عسکری امام جمعه ، دکتر فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان ، اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسوولین شهرستان تفاهم نامه ساخت مجتمع بزرگ آموزشی ورزشی خیر ساز حاجیه خانم طاهره تاج‌آبادی در رفسنجان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال امضاء  شد.

فرماندار رفسنجان در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت مجتمع آموزشی ورزشی زنده یاد حاجیه خانم طاهره تاج‌آبادی در رفسنجان اظهار کرد: این مجتمع آموزشی ورزشی دخترانه برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت توسط خیر نیکوکار «سعید ابراهیمی» ساخت خواهد شد.

فصیحی هرندی افزود: این پروژه بزرگ آموزشی ورزشی در شهر رفسنجان ساخته می‌شود که این مجتمع آموزشی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار با ظرفیت هزار دانش آموز در رفسنجان ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: در این مجتمع بزرگ آموزشی ورزشی مقاطع آموزشی ابتدایی و متوسطه پیش بینی شده است ضمن اینکه دانش آموز از ابتدای ورود به این مجتمع آموزشی تا زمان دیپلم تحت آموزش کلیه مقاطع تحصیلی قرار می‌گیرد.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: مجتمع آموزشی ورزشی دخترانه حاج خانم طاهر تاج آبادی شامل دو باب ساختمان ۹ کلاسه ویژه مقطع تحصیلی متوسطه است که هر ساختمان آموزشی هزار و ۲۸۵ مترمربع زیربنای آموزشی دارد و جمعاً دو هزار و ۵۷۰ مطرح زیربنای این دو ساختمان است.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: کارهای خیرخواهانه از دیرباز در شهرستان رفسنجان وجود داشته و نیت های خیر همواره از نسلی به نسل دیگر انتقال پیدا کرده و پذیرش مسئولین شهرستان رفسنجان نیز در این سال‌ها خوب بوده است.

وی ادامه داد: سعی کرده ایم که تا آنجا که امکان داشته باشد زمینه های تسری کار خیر به همه ابعاد فراهم شود، امروزه در رفسنجان کارهای خیرساز خوبی رقم خورده است به نحوی که در امر سلامت، دانش و امنیت افراد خیّر در این شهر اتفاقات خوبی را رقم زده اند و آینده درخشان تری را برای این شهرستان نوید می دهد.

فرماندار رفسنجان با تشکر از مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و خاندان ابراهیمی، یادآور شد: کار خیر توفیقی است که خداوند به انسان می دهد، بسیاری از افراد ممکن است ثروت‌های هنگفتی نیز داشته باشند اما به هر دلیلی این توفیق را ندارند اما کسی که این توفیق نصیب وی شود خداوند به وی نظر دارد که ثروتش را در کار خیر هزینه کند.

فصیحی هرندی یادآور شد: از کسانی که در امر آموزش و پرورش تلاش می کنند تشکر می کنیم و از نوسازی مدارس می خواهیم بر اساس تعهد موجود، با توجه به اینکه در رفسنجان فضای آموزشی قابل توجهی در حال احداث است، تلاش و کوشش داشته باشند که مشابه آن از اعتبارات دولتی و جاهایی که نیاز داریم فضای آموزشی ساخته شود.

وی در ادامه گفت: تقاضا داریم همچنان که در برخی مدارس شیوه های نوین آموزشی اجرا می شود، در این مجتمع نیز این شیوه ها اجرا شود با توجه به اعتمادی که هست که آنچه که در این مدرسه از نظر تجهیزات به کار می رود از نیت بلند و همت بلند آقای ابراهیمی و خانواده ایشان است.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیز تلاش بیشتری داشته باشد تا در کنار آموزش‌های رسمی، آموزش‌های غیررسمی را نیز اجرا کند کمااینکه چندین مدرسه در رفسنجان این کار در حال انجام این کار هستند و نتایج خوبی هم داشته است و دانش آموزی که وارد مدرسه می شود با مهارت‌های زندگی و مسئولیت‌های اجتماعی خود آشنایی بیشتری پیدا کتد تا وفتی که فارغ التحصیل می شود بخش اعظم مهارت‌های زندگی را یاد گرفته باشد.