فرماندار رفسنجان:
نظارت‌ها بر بازار در رفسنجان بیشتر شود

فرماندار رفسنجان بر ضرورت نظارت پررنگ تر بر بازار تاکید کرد و گفت: باید نظارتی موثر و کارآمد بر بازار انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان ، مجید فصیحی هرندی  در جلسه تنظیم و نظارت بر بازار در محل فرمانداری با تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: برخی گرانی‌ها زاییده برخی از عواملی است که در کنترل ما نیست و شرایط خاص خودش را دارد در شرایط عادی تحریم‌ها و سو مدیریت‌ها که در کنار خودش قابل بحث است در معیشت و مشکلات اقتصادی کشور تأثیر گذاشت.

وی افزود: دشمن از همه ابزارها از جمله تحریم‌ها برای تغییر رفتار نظام ما به کار می‌برد که البته با همت مردم، تدبیر و تلاش مسئولین این خواسته محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: کرونا نیز با محدودیت‌هایی که ایجاد شده در مسائل اقتصادی نیز تأثیر گذاشته و با توجه به شیوع کرونا ما مجبوریم به برخی محدودیت‌های قبلی برگردیم. امروز بسیاری از فعالیت‌های فردی و اجتماعی ما تحت شرایط بیماری کرونا قرار گرفته و نعمت سلامتی را بیشتر درک می‌کنیم.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: گران فروشی همواره مذموم است و عده‌ای در شرایط خاص سواستفاده می‌کنند، نظارت بر این افراد ضرورت دارد.
گرانفروشی پدیده‌ای همواره مذموم است و کسانی هستند که از این موقعیت‌ها سو استفاده می‌کنند.

فصیحی هرندی یادآور شد: گرانی یک پدیده است ولی گرانفروشی همواره می‌تواند وجود داشته باشد و باید برآن نظارت داشته باشیم، خدمات، عرضه و تقاضا، شرایط جهانی، صادرات و واردات و مشکلات اقتصادی و تورم و… گرانی را به وجود می‌آورد.

فرماندار رفسنجان اظهار کرد: باید بر عرضه کالاهایی که وجود دارد و براساس افزایش تقاضا، قیمت آنها بالا می‌رود و همچنین بر عرضه کالایی که در بازار به وفور وجود دارد نظارت داشته باشیم.

فصیحی هرندی بیان کرد: کمبود نیروی انسانی و وسایل نقلیه و تجهیزات نبایستی بهانه و مانعی برای این کار شود، با همکاری بسیج می‌توانیم این کمبود را جبران کرد، حضور بازرسان در بازار برای نظارت باید پررنگ باشد تا مردم احساس کنند که به شکایات آنها رسیدگی و با عدالت برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: از ادارات تعزیرات، صنعت و معدن و دیگر دستگاه‌های ناظر خواهش می‌کنم در کارشان جدی باشند، نظارت بر بازار نباید باعث ضایع شدن حقی شود. از طرفی جوری نباشد که تسامح و تساهل سبب نشود بازار هر طور بخواهد با مردم برخوردکند.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه در شرایط جنگ همه جانبه با دشمن هم از لحاظ سیاسی و هم اقتصادی هستیم، گفت: بیماری کووید ۱۹ هم از لحاظ اقتصادی و اجتماعی تبعاتی را بر روند زندگی مردم گذاشته است که با نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی، سیاست گذاری‌های صحیح و مبارزه با آنکه کادر درمانی در خط مقدم آن است این بیماری را ریشه کن خواهیم کرد.