فرماندار رفسنجان عنوان کرد:

آموزش خوب مستلزم فضای آموزشی متناسب با نسل جدید است

فرماندار رفسنجان در آیین افتتاح این مجتمع آموزشی غیردولتی با گرامیداشت یاد شهدای فرهنگی بر اهمیت تقویت فعالیت‌های آموزشی تأکید کرد و اظهار داشت: ۳۵ درصد پوشش دانش‌آموزی شهرستان را در مدارس غیردولتی داریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، دکتر مجید فصیحی‌هرندی بیان داشت: عدالت آموزشی می‌طلبد فضای مناسبی برای همه کسانی که نیاز به آموزش دارند، اجرا شود دولت‌ها شاید توان نداشته باشند که همه امکانات آموزشی را فراهم کنند که بخش خصوصی با ورود خود باری از دوش دولت برداشته همچنین خیران در راستای توسعه فضاهای آموزشی خیلی کمک کردند که در واقع کمک به توسعه عدالت آموزشی بوده است.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه آموزش خوب مستلزم فضای آموزشی متناسب با نسل جدید است، افزود: همچنین باید شرایطی ایجاد شود مدارس غیردولتی بتوانند از تسهیلات بهره‌مند شوند که فضا و امکانات را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه ابزارهای آموزشی بهتر در اختیار معلمان قرار گیرد و مواد آموزشی و دروس متناسب با فضای روز و بین‌المللی تدریس شود، گفت: مؤلفان کتب درسی متناسب با روز برای دانش‌آموزان مواد درسی فراهم کنند.
فصیحی‌هرندی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت‌های آموزشی ضرورت دارد در چارچوب اعتقادی خود از پیشرفت‌های کشورهای مختلف درس بگیریم و متناسب با فرهنگ خود بومی‌سازی و نسل نو را پرورش دهیم چراکه دوره آموزش سنتی تمام شده است.