افتتاح و کلنگ زنی ۱۳۰ پروژه در هفته دولت در شهرستان رفسنجان با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان
فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان گفت: در هفته دولت، ۱۳۰ پروژه با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان افتتاح، کلنگ‌زنی و بهره‌برداری می‌شود.
"مجید فصیحی‌هرندی" در نشست خبری به‌مناسبت هفته دولت با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر خدمت به محرومان را اصل کار خود می‌دانستند، خدمت به مردم از ویژگی‌های انسان‌هایی است که به آرمان‌های انقلاب و اسلام معتقد هستند.
وی افزود: اگر بخواهیم موفق باشیم از الگوی شهید رجایی استفاده کنیم چون ایشان ارزش خدمت به مردم را خیلی خوب درک می‌کرد.
مقام عالی دولت در شهرستان رفسنجان با بیان اینکه نباید به مردم وعده داد مردم از وعده‌ها خسته شدند، ادامه داد: مردم استحقاق هر گونه خدمتی دارند.
فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی ۳۸۷ طرح اقتصاد مقاومتی در رفسنجان با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۸۵۹ میلیون تومان به بانک رسالت معرفی شده که ۶۸ طرح در حوزه صنعت با اعتبار ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ۷۱ طرح در حوزه میراث فرهنگی با اعتبار ۲ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان و طرح‌هایی در حوزه کشاورزی و...بوده است که در مجموع ۵۲۶ طرح با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۴۹ میلیون تومان به بانک معرفی شده که ۱۴۵ طرح تسهیلات دریافت کردند.
فصیحی هرندی از افزایش مصرف ۲۰ تا ۲۵ درصدی آب در تابستان خبر داد و گفت: مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی شهر رفسنجان که قرار بود شهریورماه امسال بهره‌برداری شود، به‌دلیل شرایط اقتصادی راه‌اندازی نمی‌شود و به تابستان سال آینده موکول شد.
فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی کارگران فصلی اشاره کرد و توضیح داد: روزانه ۲۰ هزار نفر کارگر در مجموع یک میلیون نفر روز کارگر در فصل برداشت پسته  رویداد بزرگ اقتصادی رفسنجان را همراهی می‌کنند که در این زمینه پروتکل های بهداشتی تدوین شده و اجرا می شود.
مقام عالی دولت در شهرستان رفسنجان همچنین به هفته دولت اشاره و بیان کرد: در هفته دولت ۱۳۰پروژه در شهرستان رفسنجان با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان افتتاح، کلنگ‌زنی و بهره‌برداری می‌شود که ۴۱ پروژه روستایی‌ با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۸۹  پروژه با اعتبار ۱۶۲ میلیارد تومان مربوط به سایر دستگاه‌هاست.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رفسنجان هم در این جلسه گفت: در دو سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان در بحث آب و احداث و ساماندهی جاده نوق از محل منابع معادن استان به رفسنجان اختصاص داده شده است.
علی آرمان افزود: این مبلغ از سرجمع حقوق دولتی و عوارض ناشی از تولیدات معادن استان است که این اعتبارات را توانستند به استان برگردانند یعنی قریب  ۴۰ تا ۵۰ درصد اعتبارات در سطح استان به شهرستان رفسنجان داده شده است.

آرمان بیان کرد: در سه سال گذشته قریب به ۳۵ میلیارد تومان از این منابع به پروژه های سطح شهرستان  اختصاص پیدا کرده که اجرای احداث باند دوم جاده داوران ، زرند، شاهزاده عباس از این منابع به زودی آغاز می شود و با پیگیریهای مسئولین این پروژه ها به زودی به مرحله اجرا می رسند.