افتتاح ۴ طرح کشاورزی و دامپروری در  شهرستان‌ رفسنجان

در سومین روز از هفته دولت ۴ طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان،  طرح آبیاری قطره‌ای ۱۳۸ هکتاری هرندی که از سال ۹۲ شروع شده با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال افتتاح شد،  ۱۳ میلیارد ریال از اعتبار این طرح بلاعوض دولتی بوده و مابقی آورده شخصی مالک است که از مزایای این طرح هم می‌توان به صرفه‌جویی  در آب و افزایش محصول اشاره کرد.
طرح آبیاری زیرسطحی ۱۸ هکتار با اعتبار ۷۲۰‌ میلیون تومان‌ دومین طرح بود که برای هر هکتار دولت در سال گذشته ۱۳ میلیون‌ تومان‌ بلاعوض اعطا کرد.
طرح دامپروری و مرکز اصلاح نژاد دام هجری در ادامه در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع و با ۵ نفر اشتغالزایی افتتاح شد، به گفته هجری یک سری بز خالی‌ از نژاد آلپاین، سانن و مورسیا وارد می‌شود  که در این مرکز با آمیختن‌ این دام‌ ها با نژادهای‌ ایرانی به نژاد خاصی رسیده‌اند که ۸ ماه در سال شیردهی است و هر بز روزانه ۲ لیتر شیر با چربی ۵.۲ می‌دهد.
اعتبار این طرح ۵ میلیارد تومان‌ بوده و در حال حاضر ۴۰۰ راس بز در این مرکز وجود دارد.
طرح پرورش گاو شیری غزنوی در ۲۵ کیلومتری محور رفسنجان‌ به یزد مورد افتتاح قرار گرفت، در این گاوداری ۳۰ راس گاو پرورش داده می‌شود، اعتبار ساخت و ساز این طرح ۲.۵ میلیارد تومان بوده‌ است‌ برای خرید گاو هم متقاضی‌ برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده تا ۱۷ میلیارد ریال دریافت و گاو خریداری کند.