فرماندار رفسنجان عنوان کرد :
اقدام دیرهنگام برای تعهدات ارزی دردی از رفسنجان دوا نمی کند

فرماندار رفسنجان گفت: اگر در خصوص تعهد ارزی نتوانیم اقدامی انجام دهیم دیر می‌شود و به درد شهرستان رفسنجان نمی‌خورد و صادر کنندگان به ویژه صادر کنندگان پسته متضرر می‌شوند.

بروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی‌هرندی در جلسه بررسی مشکلات صنعتگران اظهار داشت: کارهای خوبی که برای رونق صنعت در حال انجام است باید تقویت شود و جاهایی که ضعیف عمل شده باید اصلاح شود.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: بعضی جاهایی که کارها پیش نمی‌رود مربوط به قوانین و بخشنامه‌ هاست که بخشنامه‌ها قابل بررسی‌ست که دیوان عدالت اداری می‌تواند نسبت به اصلاح آن ورود کند. قوانین هم اگرچه کارآمد هستند اما در شرایط فعلی به‌طور مثال قوانین برای صادرات و واردات کارآمد نیستند.

وی ادامه داد: اگر در خصوص تعهد ارزی نتوانیم اقدامی انجام دهیم دیر می‌شود و به درد شهرستان رفسنجان نمی‌خورد و صادرکنندگان به ویژه صادرکنندگان پسته متضرر می‌شوند.

فصیحی‌هرندی اصریح کرد: مشکلات موردی صنعتگران رفسنجان را با دعوت از ادارات می‌توانیم طی برگزاری جلساتی برطرف کنیم.

وی افزود: پنجره واحد مصوباتش باید به لحاظ قانونی قابل اجرا باشد که در استان برگزار می‌شود اما در شهرستان می‌توانیم دور یک میز بنشینیم و طرح‌هایی که مطرح می‌شود را بررسی و کارشناسی ‌کنیم تا به نتیجه برسیم که در این راستا گام اول را برداشتیم.

فرماندار رفسنجان با اشاره به ورود نیروهای جویای کار تصریح کرد: آموزش افراد امری مهم بوده که نیروهایی که سر کار می‌روند بتوانند کارآمد باشند.

وی متذکر شد: اگر می‌خواهیم شهرمان پیشرفت کند و شهر خوبی داشته باشیم کسانی که توانمندی دارند به ما کمک کنند پیشنهادات خود را مطرح کنند که از آن برای توسعه و آبادانی شهرستان استفاده شود و اتفاقات خوبی رقم بخورد.