دفاع مقدس الگویی برای وحدت و همدلی است

فرماندار رفسنجان گفت: در دوران دفاع مقدس در مقابل تهاجم دولت بعثی عراق،، شهدا، مردم رزمندگان، اعم از بسیجیان دلاور ارتشی های جان برکف و سپاهیان ایثارگر  و فرماندهان آنان با پیروی از فرامینامام راحل (ره) با همدلی و وحدت جنگ را به سمت پیروزی سوق دادند و دوران دفاع مقدس می تواند الگویی برای ایجاد همدلی و وحدت باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی هرندی در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس در رفسنجان اظهار داشت: در ابتدای انقلاب، جبهه استکبار علیه انقلاب نوپای ما شکل گرفت و همچنان  این جنگ ها در اشکال دیگری از جمله فرهنگی و اقتصادی ادامه دارد و در حال حاضر هم با دشمنی هایی روبرو هستیم.

وی افزود: امروز باز نعره های شومی از حلقوم آنها در قالب  تلاش مذبوحانه موسوم به مکانیسم ماشه بیرون می آید که نه از نظر سیاسی و نه  از نظرحقوقی از سوی مجامع بین المللی قابل پذیرش نیست.

فرماندار رفسنجان یادآور شد: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب به هر نحوی می خواستند در جهت  کسب منافع خود  نظام نوپای جمهوری را به چالش های جدی گرفتار کنند  ، آمریکا با  راه اندازی جنگ می خواست در آتش انتقام خود این نهال نوپا را بسوزاند  و با ایجاد شرایط دشوار  در ایران به مقاصد بعدی خود دست پیدا کند، صدام هم نفع خود را در تصاحب خوزستان و اروند و چاه های نفتی می دید.

فصیحی هرندی بیان کرد: مقاومت و پایداری در خرمشهر توسط نیروهای مردمی، بسیج و ارتش باعث شد این ها نتوانند به سادگی به اهداف شوم  اولیه خود برسند و نیروهای ارتش و سپاه در مهرماه سال ۶۰ محاصره آبادان را شکستند و پس از آن  ریل پیروزی  با مقاومت پایه گذاری گردید و باعث شد ارتش بعثی عراق از تهاجم به ایران شکست و خسارت چیزی عایدش نگردد .

وی ادامه داد: نهایتاً با اعتراف صدام و پذیرش شروط ایران در مرداد ماه سال 69 و آزادی اسرا جهانیان دریافتند  که هیچکس نمی تواند وجبی از خاک ایران را تصاحب کند.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، شهدا، مردم ،رزمندگان اعم از بسیجیان ، ارتشی ها و سپاهیان  و فرماندهان آنان به پیروی از امام راحل (ره)  با همدلی و وحدت جنگ را به سمت پیروزی سوق دادند لذا دوران دفاع مقدس می تواند الگویی برای ایجاد همدلی و وحدت در مسیر دستیابی به اهداف بزرگ باشد.

وی اضافه کرد: با مدیریت ایثارگرانه و جهادی و بزرگ جلوه ندادن  ضعف ها و برطرف کردن آنها  و توجه به نقاط قوت،  و فعالیت مضاعف می توانیم  کشور را به پیشرفت های بیشتر برسانیم.