طرح‌های اقتصاد مقاومتی رفسنجان با کمبود منابع بانکی روبرو هستند

فرماندار رفسنجان گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی با کمبود منابع بانکی روبرو هستند و برای اینکه بتوانیم منابع ریالی را تأمین کنیم نیاز به افزایش امتیاز از محل سپرده‌گذاری مس در بانک‌هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی‌هرندی در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم منابع ریالی را تأمین کنیم نیاز است از محل سپرده‌گذاری مس امتیازاتی داشته باشیم و بنابراین منابعی که شرکت مس در اختیار ما می‌گذارد تا برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی سرمایه‌گذاری شود باید افزایش یابد.

فصیحی هرندی اظهار کرد: ۳۸۷ طرح جهاد کشاورزی با اعتبار مورد نیاز ۱۸۸ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال به کمیته اقتصاد مقاومتی ارائه و این مبلغ تخصیص یافت و به بانک معرفی شدند که از این تعداد به ۱۸۸ طرح‌ تسهیلات ۹۴‌ میلیارد و ۷۵۰‌ میلیون‌ ریال اعطا شده و ۱۹۹ طرح به مبلغ‌ بیش‌ از ۹۰‌ میلیارد ریال در انتظار دریافت‌ تسهیلات هستند.

وی ادامه داد: در بخش صنایع دستی و گردشگری نیز ۸۳ طرح با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد ریال به بانک معرفی شدند که از این تعداد ۱۹ طرح اعتبار ۱۸ میلیارد و ۳۵۰ میلیون‌ ریال‌ از بانک دریافت کردند؛ ۶۴ طرح هم با اعتبار ۱۶‌ میلیارد ریال در بانک در انتظار دریافت تسهیلات هستند.

به گفته وی ۶۶۹ طرح جهاد کشاورزی در حال بررسی هستند و در صورت صدور مجوز و معرفی به بانک، مبلغ بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال مورد نیاز است که باید تخصیص یابد.