فرماندار رفسنجان:

عبور و مرور نفت‌کش ها در داخل شهر رفسنجان خطرآفرین است

 فرماندار رفسنجان گفت: عبور و مرور نفت کش‌ها در داخل شهر رفسنجان خطرآفرین است و لازم است در احداث کمربندی شرقی رفسنجان تسریع شود.

به گزروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی‌هرندی در جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان اظهار داشت: شهروندان از رفت و آمد ناگزیر خودروهای سنگین از داخل شهر بخاطر فقدان جاده کنارگذر یا کمربندی در بخش شرقی گلایه مند و نگران هستند.

وی افزود: طرح کمربندی شرقی رفسنجان لازم و ضروری است چرا که حل مشکل ترافیک شهری، رفع مشکلات آلودگی صوتی کامیون‌ها در زندگی شهروندان، بحث پدافند غیر عامل و بحران‌های طبیعی، تردد راحت تر برای ساکنین از جمله فواید این طرح می‌باشد. که امیدواریم برای عملیاتی شدن آن اعتبارات لازم تخصیص داده شود.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: عبور و مرور خودروهای سنگین که بخش عمده آنها نفت‌کش‌ها هستند از معابر شهری علاوه بر اینکه به زیرساخت‌ها خسارت می‌زند خطرهای جانی هم به دنبال دارد که ممکن است اتفاق بدی بیفتد.

فصیحی هرندی ادامه داد: در شورای ترافیک شهرستان رفسنجان روی این مسئله نظر داشتیم که محدودیت‌هایی برای این خودروهای سنگین ایجاد کنیم که فکر می‌کنیم کمک کننده باشد چون خطر همواره وجود دارد.

وی بیان کرد: با ایجاد محدودیت‌ها برای نفتکش‌ها، نفت کش‌ها هم مسیرشان دورتر و بار ترافیکی در جاده اضافه می‌شود اما ما مجبوریم که این کار را انجام داده و این هشدار را داشته باشیم.

فرماندار رفسنجان اضافه کرد: اعتبارات اولیه برای آغاز کار و مطالعه آن و اینکه اعتبار این کمربندی از چه جهتی تأمین شود و از چه راهی تأمین شود که پایدار باشد باید بررسی شود.