فرماندار رفسنجان تاکید کرد:
 محکم پای اجرای پروتکل ها ایستادیم / هم مردم و هم صنوف باید بدانند که وضعیت نارنجی بسیار شکننده است

 فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در نشست خبری با خبرنگاران گفت: طرح شهید سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل اپیدمی کووید۱۹ مبتنی بر هر خانه یک پایگاه سلامت در شهرستان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجید فصیحی هرندی افزود: با توجه به تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر تلاش شبکه بهداشتی و همچنین بهره گیری از نیروی بسیج و داوطلب مردمی این طرح شکل گرفته است و عوامل بهداشتی و بسیج دو رکن اصلی این طرح هستند.

وی ادامه داد : هدف کلان این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید۱۹ از طریق مشارکت مردم و هماهنگی بین بخشی و کمک بسیج و نیروهای داوطلب مردمی است.

فرماندار رفسنجان قطع زنجیره انتقال ویروس، کاهش آمار بستری، مرگ و میر و ابتلا به کرونا ویروس را از دیگر  اهداف این طرح عنوان کرد.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه واکسن و داروی کرونا در دسترس قرار گیرد بهترین راه، پیشگیری برای توقف این ویروس است و باید در قطع زنجیره انتقال ویروس موثر باشیم.

فصیحی هرندی به نقش سپاه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: بسیج با تمام توان وارد این طرح شده و در کنار شبکه بهداشتی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی در قالب تشکیل قرارگاه سردار سلیمانی کار خود را آغاز می کند و در این قرارگاه فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و یا معاون شبکه بهداشت و فرمانده سپاه از اعضای اصلی آن هستند.

فرماندار رفسنجان در خصوص کمیته های پنجگانه این طرح گفت: کمیته حمایت از قرنطینه خانگی و غیرخانگی با مدریت سپاه پاسداران و با همکاری خیریه ها، سازمان های مردم نهاد، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، بهزیستی ، آستان قدس و مجمتع مس سرچشمه فعال می شود و تیم ها در قالب سه عنوان مراقبتی، حمایتی و نظارت کار خود را آغاز می کنند.

وی ادامه داد: ۸ پایگاه در سطح شهر رفسنجان و ۲۱ مرکز بهداشت روستایی و یک نقاهتگاه به همت سپاه دانشگاه علوم پزشکی آماده استفاده در این طرح است.

فصیحی هرندی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت شهرستان رفسنجان اشاره کرد و گفت: وضعیت رفسنجان از قرمز به نارنجی تغییر کرده است، وضعیت ها تعیین کننده شرایط هستند، مردم باید این نکته را مدنظر قرار دهند که وقتی وارد وضعیت بهتری می شویم به معنای رفتن کرونا نیست بلکه بدین معناست که چون پروتکل ها رعایت شده شیوع کمتر شده و اگر رعایت نکنیم مجدد به شرایط قبل باز می گردیم.

وی تاکید کرد: محکم پای اجرای پروتکل ها ایستادیم و وارد وضعیت نارنجی شدیم، هم مردم و هم صنوف باید بدانند که وضعیت نارنجی بسیار شکننده است و به معنای قطع کامل زنجیر انتقال نیست.