پیام تبریک فرماندار رفسنجان به مناسبت روز دانشجو

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان با صدور پیامی ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، متن پیام  مجید فصیحی هرندی بدین شرح است:

نام گذاری 16 آذر، سالروز شهادت 3 دانشجوی مبارز  و استکبار ستیز در سال 1332 مقابل دانشگاه تهران که به حضور نامیمون معاون رئیس جمهور امریکا دست به اعتراض زده بودند، به نام روز دانشجو، نشان می دهد که قشر فرهیخته دانشجو هیچگاه  تابع  زور و قدرت ظالمانه نبوده و در مقابل جنایات سر تعظیم فرو نیاورده اند.

16 آذر، روز دانشجو نماد استکبارستیزی، استقلال خواهی و نمونه والای مقاومت تاریخی جوانان ایران عزیز و تجلی بصیرت و یادآور فداکاری، رشادت و حریت دانشجویی است.

بی تردید  فریاد استکبار ستیزی  و استعمارزدایی دانشجویان، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملتی است که توانست با رهبری و هدایت هوشمندانه امام راحل، رژیم تابع قدرت های  استکباری  را برای همیشه از صحنه روزگار محو کند.

بی‌شک پیشرفت و تعالی غرور آفرین این مرز‌ و بوم در سال‌های اخیر مدیون روحیه خودباوری، غرور ملی ،بنیه علمی و اتکا به دانش بومی دانشجویان متعهد و جوانان متخصصی است که با سلاح علم و ایمان و تکیه بر اراده ملی ، قله‌های عزت و افتخار را نشانه رفته‌اند.

امروزه دانشگاهیان کشور که فرزندانی چون شهیدان فخری زاده، شهریاری، تهرانی مقدم و دیگر شهدای برومند را تقدیم آستان الهی نموده است، با بهره جستن از میراث تاریخی، علمی و تجربه گران قدر انقلاب اسلامی، مسیر حرکت خود را در راستای شکل گیری تمدن نوین اسلامی که همان جامعه آرمانی اسلام است، انتخاب و نقش آفرینی نموده و خواهند نمود.

دانشجویان آگاه ایرانی  که در روند شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی با آگاهی بخشی جامعه و در دوران دفاع مقدس با تقدیم شهدای گرانقدر نقش اساسی داشتند در دیگر صحنه های مهم کشور از جمله توسعه و بالندگی و استقلال علمی و تکنولوژیک و فتح قله های دانش و بالندگی ایران اسلامی نیز نقش محوری داشته و موجب امید و حرکت در جامعه هستند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دانشجو بویژه دانشجویان  گلگون کفن در حادثه دانشگاه تهران در 16 آذر، این روز را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجویان به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان رفسنجان تبریک عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) به نام «جهش تولید» نامگذاری شده بتوانیم در سایه همدلی و تضارب آرا در محیط‌های علمی و دانشگاهی در جهت پیگیری و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های امیدبخش ، در راستای شکوفایی و جهش اشتغال و تولید و اعتلای اقتصادی شهرستان بیش ازپیش گام برداریم.