فرماندار رفسنجان:

🔷 باید از معجزه بخش خصوصی بهره مند شد

فرماندار رفسنجان گفت: بهره‌برداری از فرصت‌ها و ظرفیت های بخش خصوصی یکی از راه‌های توسعه و پیشرفت منطقه است و انتظار می رود تا می توانیم در آینده نزدیک از معجزه بخش خصوصی بهره‌مند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، "مجید فصیحی‌هرندی در پایان سفر یک روزه استاندار کرمان به شهرستان رفسنجان و انار  در نشست هم‌اندیشی و بررسی مسایل و مشکلات شهرستان‌های رفسنجان و انار گفت: اقتصاد رفسنجان صنعتی و کشاورزی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان رفسنجان عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که جلوی توسعه این شهرستان را گرفته است مسئله کم آبی است و همچنین بدنه بخش خصوصی که چابک بوده با بدنه سنگین دولت هم‌خوانی ندارد.

فرماندار شهرستان رفسنجان با بیان اینکه قوانین مزاحم را باید از سر راه سرمایه‌گذاران برداشت، تصریح کرد: کشاورزی مایه حیات این شهرستان است اما باید صنعت نیز در این شهرستان رونق گیرد.

وی با تاکید برآنکه نیازمندی‌های شرکت مس باید اعلام شود، تصریح کرد: معتقدیم باید نیازهای شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان در داخل استان تولید شود لذا باید از طریق اتاق بازرگانی این نیازها اعلام تا سرمایه‌گذاران اقدام به تولید قطعات مورد نیاز شرکت ها بکنند ضمن آنکه شرکت مس قرارداد خرید این کالاهای تولیدی را منعقد کند.

فصیحی‌هرندی بیان کرد: بهره‌برداری از فرصت‌ها و ظرفیت بخش خصوصی یکی از راه‌های توسعه و پیشرفت منطقه است تا بتوانیم در آینده نزدیک از معجزه بخش خصوصی بهره‌مند شویم.

وی اظهار کرد: برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی شهرستان رفسنجان ۱۸۰۰ هکتار زمین اختصاص داده شده است که به آب نیاز دارد که درخواست تحصیص آب مورد نیاز این طرح از استاندار داریم.