دست هرکسی که حتی یک بشکه آب به کرمان بیاورد را می بوسم

استاندار کرمان بر لزوم مدیریت منابع آب‌های سطحی تاکید کرد و گفت: تا زمانی که بنده استاندار کرمان هستم حتی کسی که یک بشکه آب به این استان بیاورد، از او حمایت کرده و دستش را هم خواهم بوسید لذا از همه طرح های انتقال آب که طرح‌های ممکن و قابل اجرایی نیز هستند، حمایت خواهم کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، دکتر "علی زینی‌وند" در نشست هم‌اندیشی و بررسی مسایل و مشکلات شهرستان‌های رفسنجان و انار گفت: به سپرده‌گذاری پول های معادن و صنایع بزرگ در بانک‌های خارج از استان معترض هستیم و معتقدیم باید این شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی بخش عظیمی از منابع خود را به داخل استان انتقال دهند.

وی خطاب به مسئولان محلی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: کارخانه کاشی و سرامیک فخار یکی از مدرن‌ترین کارخانجات تولید کاشی و سرامیک در منطقه است که ۱۰۰۰ نفر اشتغال دارد و محصولات خود را به خارجج از کشور می‌توانند عرضه کند لذا باید از اینگونه واحدهای تولیدی حمایت شود و همه مسئولین استانی موظف هستند از افراد کارآفرین حمایت کرده و مشکلات آنها را در اسرع وقت حل و فصل کنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه هیچ گونه مخالفتی با واگذاری زمین در شهرک صنعتی رفسنجان نداریم و در ادامه اظهار کرد: طرح‌هایی که اشتغال‌زایی بالایی دارند، در دادن مجوز به آنها تسریع خواهیم کرد و از این سرمایه‌گذاران حتما حمایت می‌کنیم. اطمینان به همه می‌دهم که سرمایه‌گذارانی که پای کار بوده و طبق قانون عمل می کنند در سریع‌ترین زمان ممکن مدیران استان مجوزهای لازم برای فعالیت آنها را صادر خواهند کرد و این صحبت بنده به معنی حمایت از افرادی که پرونده‌شان ناقص یا کار غیرقانونی نیست.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال حرف اول و اولویت اول ما در استان کرمان است تصریح کرد: منطقه رفسنجان و انار همواره برای ملت ایران یادآور روزهای پر خاطره است و در تاریخ انقلاب اسلامی این منطقه نقش موثری را داشته و افراد بزرگی از این شهرستان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش داشته اند.

زینی وند با اشاره به کمک‌های زیاد خیران این دو شهرستان در بخشهای مختلف فرهنگی، بهداشتی، مذهبی و آموزشی عنوان کرد: بیشترین شهدای مدافع حرم استان کرمان از این شهرستان بوده اند.

استاندار کرمان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی با بیان اینکه استان کرمان سرمایه‌های انسانی زیادی دارد که باعث افتحار ما ایرانی‌ها هستند افزود: استان کرمان نیاز به توسعه زیرساختها در وسعت و ظرفیت آینده استان دارد که اولین مورد آن مسئله آب است. به دلیل آنکه بیشتر منابع آبی این استان از طریق سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود، طبق سند سازگاری با کم آبی باید مصرف آب را مدیریت کنیم در غیر این صورت منطقه بزرگی از استان باید تخلیه و خالی از سکنه شود.

زینی‌وند بر لزوم مدیریت منابع آب‌های سطحی تاکید کرد، افزود: تا زمانی که بنده استاندار کرمان هستم حتی کسی که با بشکه آب به این استان بیاورد، از او حمایت کرده و دستش را هم خواهم بوسید لذا از همه طرح های انتقال آب که طرح‌های ممکن و قابل اجرایی نیز هستند، حمایت خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه این استان به لحاظ برق با مشکل جدی روبرو است، تصریح کرد: باید افزایش تولید برق برای توسعه استان را در دستورکار قرار دهیم زیرا در این استان ظرفیت‌های لازم برای تولید برق نیز وجود دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه ظرفیت گاز استان کرمان تکمیل شده است، عنوان کرد: زیر ساخت راه‌ها نیز در این استان در حد کافی ایجاد نشده است بنابراین باید از امکانات عمومی در تکمیل زیرساخت‌ها استفاده کرد و زمینه تاسیس راه با پول‌های غیردولتی کاملا در کشور فراهم است که باد از این ظرفیت نهایت بهره را برد.