پیام تبریک فرماندار و امام جمعه و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی رفسنجان به مناسبت روز پرستار

مجید فصیحی هرندی و حجت الاسلام عسکری و حجت الاسلام جلالی با صدور پیامی میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به جامعه سخت کوش و ایثارگر شهرستان رفسنجان تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، متن پیام به شرح زیر است:

حرفه مقدس و ارزشمند پرستاری، ترکیبی از دانش، معرفت، تجربه و مهارت ، رحمت، عطوفت، مهربانی ،مراقبت و از خود گذشتگی است .

پرستار، خوش نام ترین همدم و همراه سخت ترین روزهای زندگی انسان هایی است که به دستان خدایی و شفابخش آنان چشم دوخته اند . بدون شک تسکین آلام بیماران و آرامش خاطر وابستگان بیمار جز با همراهی  دستان نوازشگر و  قلب های مهربان  پرستارانی دلسوز و سرشار از  دانش، تجربه حاصل نخواهد شد که  سخاوتمندانه ارزانی بیمارانیست که لحظه لحظه زندگیشان را مدیون آنان می دانند .

سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س)،  که اسوه صبر، بردباری و شهامت در برابر مصائب؛ الگویی راستین و الهام بخش برای جامعه تلاشگر و زحتمکش پرستاران است و جامعه پرستاری به عنوان ستون اصلی بهداشت و درمان با تاسی از آن بانوی بی بدیل، نمونه‌ای از صبر را در مسیر نظام سلامت کشور به نمایش می گذارد  ، به شایستگی روز پرستار نامیده شده است .

امروز به واسطه شیوع ویروس خطرناک و منحوس کرونا، ناخواسته درگیر بحرانی جدی در زمینه بهداشت و سلامت جامعه شده ایم. شرایط فعلی، درست مثل یک جنگ تن به تنِ تحمیلی و فرسایشی و در ابعاد وسیع است که  با دشمنی نامرئی مواجه هستیم که در هر نقطه زمانی و مکانی سلامت مردم را هدف شوم خود قرارداده   و مدام در حال تغییر تاکتیک است. 

اگر چه در این بحران تجارب زیادی کسب کردیم اما  سختی ها و دشواری ها  های زیادی را نیز بر همگان تحمیل کرده و عزیزانی را نیز از ما به قربانی گرفته است   .

یقینا امروز حضور در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز بهداشتی و معالجه و رسیدگی به بیماران مبتلا به چنین ویروسی خطرناک ، جهادی مقدس در راه خداست.

وظیفه خود می دانیم  از همه دست‌اندرکاران نظام سلامت به ویژه  پرستاران  که در این روزهای سخت و ناملایم با مجاهدت و تلاش‌های شبانه‌روزی و باتحمل سختی‌ها و دوری از خانواده به هم‌وطنان خود، خدمت‌رسانی می‌کنند،  سپاسگزاری نموده و یاد و نام همه شهیدان  مدافع سلامت به ویژه شهید بزرگوار سر کار خانم«زهرا حسن رمضانی» را که در این راه جهادگرانه جان خود را در راه سلامت همشهریان خود فدا نمود، گرامی داشته و علو درجات را برای ایشان آرزو کنم.

ضمن سپاس و قدردانی مجدد از خدمات صادقانه کادر سختکوش پرستاری، خجسته سالروز ولادت بزرگ پرستار عالم، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را به پرستاران مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستانی شهرستان رفسنجان، صمیمانه تبریک و تهنیت می گوییم.

امید آن دارم، خادمان صبور سلامت در سایه لطف و عنایات حضرت حق و توجهات حضرت ولی عصر (عج)  با سلامتی و تندرستی در انجام رسالت بزرگ خویش موفق باشند و چون همیشه خشنود به رضایت خداوند متعال و مشعوف به لبخند و سپاس بیماران و خانواده های آنان باشند.