فرماندار رفسنجان:
پرستاران و کادر پزشکی مانند رزمندگان جنگ هستند
فرماندار رفسنجان گفت: پرستاران و کادر پزشکی مانند رزمندگان جنگ هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان، مجید فصیحی‌هرندی در مراسم تجلیل از پرستاران حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: کرونا ویروس شناخته شده‌ای نبود و آثار بدی را برای سلامتی مردم در تمام زمینه‌ها داشت و همه را درگیر کرده و عواقب دیگری را نیز در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و روانی برای مردم در بر داشته است.

وی با بیان اینکه سلامت در اولویت نخست است و پرستاران در ۹ ماه اخیر خیلی زحمت کشیدند و زبان قاصر از تشکر از این قشر زخمتکش است، اظهار کرد: سخت گیری هایی که برای محدودیت‌ها برای کسبه داشتیم و داریم برای سلامتی خود این عزیزان است و هم کمک به اینکه کادر درمان ما بیش از این خسته و فرسوده نشوند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: یکی از راه‌های اساسی توسعه متوازن در همه جهان نیروی انسانی است ولی نباید به عنوان یک ابزار به نیروی انسانی نگاه کرد. بلکه به عنوان یک تولیدکننده خدمات به آن نگاه کرد. یکی از مواهب کرونا همین مطلب بود که نیروی انسانی مهمترین موضوع است و نقش اساسی دارد.

فصیحی هرندی ادامه داد: پرستاران و کادر پزشکی مانند رزمندگان جنگ هستند. ویروس کرونا همه را مورد هدف قرار داده بنابراین باید تا پایان کرونا همکاری خودمان را ادامه دهیم تا این ویروس ریشه‌کن شود و تا واکسن آن توزیع نشود، باید در این سنگر بمانیم.

فرماندار رفسنجان با گرامیداشت یاد پرستار شهید مدافع سلامت رفسنجان شهید «زهرا حسن رمضانی»، یادآور شد: متاسف شدیم تعدادی از پرستاران بیمار شدند و دوران سختی را گذراندید. خدا را شکر با وضع محدودیت‌ها شهرستان از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی رسید و ان شاءالله به وضعیت زرد و سفید برسیم.

وی بیان کرد: ارزش هر انسانی به اندازه خدمت او به بشریت است و این خدمت کنونی پرستاران خدمت به همنوع نیست بلکه خدمت به بشریت است.

فرماندار رفسنجان در پایان با اشاره به دغدغه‌های جامعه پرستاری، خاطرنشان کرد: گلایه‌ها و مشکلات شما را به گوش جان باید شنید و باید به نیروی انسانی خود مخصوصاً به نیروی انسانی خلاق و فعال توجه کنیم.