احیای مدرسه تاریخی فتح آباد رفسنجان آغاز شد

با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، فرماندار رفسنجان و جمعی از مسئولین شهرستان، آئین باز زنده سازی مدرسه فتح آباد رفسنجان آغاز شد.

فرماندار رفسنجان عصر امروز 6 بهمن ماه در این‌ آئین اظهار کرد: احیای اماکن گردشگری و آثار تاریخی کاری ارزشمند است و به رونق منطقه کمک می کند و این امر دغدغه مدیران شهرستان‌ بوده و می باشد.

وی افزود: برای این کار دانشگاه ولی عصر، اداره فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش و مس را به همراه برخی سمن ها به نام انجمن فرهنگپویان رفسنجان پای کار آورده ایم و این نشان می دهد با همدلی می تواند اتفاقات خوبی رقم زد.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: آثار تاریخی رفسنجان موهبت طبیعی و خدادادی است که به سادگی به دست نمی آید و برخی به تنهایی می تواند برای درآمدزایی شهرستان کافی باشد و پتانسیل خوبی برای شهرستان باشد. همیشه از پتانسیل ها و توانمندی ها حرف می زنیم اما باید این پتانسیل ها حفظ و مورد استفاده قرار گیرند سعی کرده ایم از همه کسانی که می توانند به ما کمک کنند بهره بگیریم.

فصیحی هرندی ادامه داد: برای جلوگیری از نابودی خانه حاج  آقا علی بزرگترین خانه خشتی جهان در رفسنجان‌ به همت استاندار سابق ( وزیر صنعت و معدن و تجارت فعلی) این خانه احیا و تعمیر و بازسازی شد.

وی بیان کرد: چندی پیش نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت هم تفاهم نامه ای در حوزه احیای آثار گردشگری شهرستان بین  شرکت ملی صنایع مس ایران، فرمانداری و اداره میراث فرهنگی شهرستان منعقد شد.

فرماندار رفسنجان تاکید کرد: خط کشی سیاسی نداریم و این محدودیت ها را برای خودمان ایجاد نکرده ایم و جای کار برای همه گروهها برای آبادانی شهرستان فراهم است.

 در این مراسم نمایشگاه تصویری «یاد ایام» نیز گشایش یافت.