محدودیت های کرونایی در رفسنجان تشدید می شود

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان از تشدید محدودیت های کرونایی در این شهرستان خبر داد.

مجید فصیحی هرندی فرماندار در جلسه ستاد کرونای شهرستان گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی، در ادامه تشدید محدودیت ها در شهرها تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در رفسنجان همچون سابق ممنوع  بوده و کسانی که رعایت نکنند جریمه خواهند شد .

وی افرود: از پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۹ کلیه تالارهای پذیرایی شهرستان باید با تعداد حداکثر ۵۰ نفر خانم، ۵۰نفر آقا در هر سالن  نسبت به ظرفیت فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: ضمنا کلیه پرسنل باید هفتگی نسبت به انجام آزمایش کرونا اقدام نمایند .

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان به  شکننده بودن وضعیت بیماری در شهرستان اشاره کرد و گفت: اصناف و کسبه ضمن الزام به رعایت شخصی  پروتکل های بهداشتی  به مشتریانی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی نمایند و یا از ماسک استفاده نمی کنند ، تذکر داده و  از ارائه خدمات به آنان خودداری کرده   تا مجبور به تعطیلی  در روزهای پایانی سال  نشوند.

وی ادامه داد: ضمن تشکر از رعایت کنندگان بدیهی است مراجع مربوطه با متخلفین احتمالی  برخورد قانونی خواهند کرد .

فصیحی هرندی بیان کرد: از آنجاییکه وضعیت شهرستان زرد و شکننده است بیماران مشکوک و مثبت به کرونا از ازدحام در مکان های عمومی و شلوغ خودداری کنند و افراد  دارای  علائم مشکوک به کرونا  جهت کنترل و درمان به درمانگاه مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: به منظور رعایت منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ توصیه می شود مشاغل گروه دوم و سایر صنوفی که اقلام ضروری را ارائه نمی دهند فعالیت خود را  از ساعت ۲۱ متوقف نمایند  .

فرماندار رفسنجان اظهار داشت: با جدیت از همشهریان محترم  خواسته می شود از حضور در مهمانی های خانگی و اجتماعات   خودداری کنند.