کارگران فصلی در رفسنجان ساماندهی می شوند

  فرماندار رفسنجان با بیان این خبر گفت: سال گذشته به دلیل کثرت محصولی که در شهرستان رفسنجان وجود داشت پیش بینی شد به مدت 45 روز روزانه 25 هزار کارگر فعالیت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، دکتر مجید فصیحی هرندی افزود: امسال هم همانند سال گذشته محلی برای تجمع کارگران فصلی و تامین نیروی کارگر برای کسانی که به نیروی کار احتیاج دارد، در نظر گرفته می شود و ضوابط و مقرراتی تعیین می شود شود تا کارگران در شهر و روستاها پراکنده نشوند.

وی بیان کرد: به مالکین بزرگ و خرد توصیه شده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و  ضوابط و مقررات، نیروهای کار خود را در اختیار بگیرند، امسال با توجه به اینکه محصول پسته کم است ممکن است فاصله برداشت پسته کمتر شود ما آمادگی لازم برای ساماندهی کارگران فصلی را داریم.

فصیحی هرندی عنوان کرد: محل تجمع عمومی کارگران فصلی که در سال گذشته دایر شد امسال هم برای ساماندهی کارگران دایر می شود و اگر نقایصی در برداشته باشد برطرف خواهد شد و به مالکین خرد، بزرگ و مردم توصیه های بهداشتی داده می شود و ارگان هایی چون بسیج، هلال احمر و نیروی انتظامی در این ساماندهی همکاری لازم دارند.

فرماندار رفسنجان گفت: سال گذشته تجمع در ضبط پسته ها مشکلاتی برای خانواده ها ایجاد کرد و باعث مرگ برخی عزیزان شد، توصیه می شود اگر قرار است فعالیت گروهی انجام شود باید از ماسک استفاده شود و رعایت فاصله گذاری انجام شود.