فرماندار رفسنجان بیان کرد:
مراقب شعارهای اختلاف انگیز باشیم/ مرگ بر آمریکا، مرگ بر تفکر سلطه طلبی است

 فرماندار رفسنجان با بیان اینکه یکی از ویژگی های خوی استکبار ایجاد اختلاف بین مردم و آحاد مختلف است، گفت: باید مراقب شعارهای اختلاف انگیز باشیم و انسجام ملی را حفظ کنیم.

"مجید فصیحی هرندی" امروز در مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز اظهار کرد: ۱۳ آبان روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است که سه مناسبت مهم نطق تاریخی امام و تبعید ایشان، شهادت شهدای دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام در این روز اتفاق افتاده و به همین دلایل روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.
وی بیان کرد: هر کس در هرجایی برای اینکه مبارزه با استکبار را به نمایش بگذارد باید در چهارچوب وظایف خود تمام تلاشش را به کار برد.

ما با خوی حاکم بر سیاست گذاری آمریکا در مبارزه هستیم و نه مردم آن، آمریکا در کجای دنیا ورود کرده و ملت آن سرزمین به خوشبختی رسیدند؟ حاکمیت مورد حمایت آمریکا کدام یک در مسیر رعایت حقوق بشر حرکت می کنند؟
فصیحی هرندی افزود: اینها به دنبال منافع خود هستند، در درجه اول استکبار همیشه با ظلم، ستم و حق کشی همراه است و نوعی سلطه جویی است.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از اقدامات شوم نشات گرفته از خوی استکبار است، استکبار این فرد تاثیرگذار در منطقه را از ما گرفت چرا که از تفکر شهید سلیمانی ترس داشت.

وی بیان کرد: زندگی زیر سلطه از نظر عقلی قابل پذیرش نیست و آزادی انسان ها حق آنان است و استقلال برای هر فردی ارزشمند است و از نظر شرعی هم ما موظف به مبارزه با استکبار هستیم.

فصیحی هرندی با بیان اینکه آمریکا از هیچ تحریمی بر علیه نظام جمهوری اسلامی دریغ نکرده، یادآور شد: تحریم های اقتصادی، سیاسی و حتی ورزشی بر علیه کشور ما اعمال کردند در حالی که کشور در شرایط تحریم به بالاترین درجه های علمی دست یافت. هشت سال ما را دچار جنگ تحمیلی کردند در حالی که دفاع مقدس سرمایه ما است.

وی تصریح کرد: ما از این جهت می گوییم مرگ بر آمریکا و مرگ بر چنین تفکری که انسان های دیگر را برده و زیر سلطه می خواهند و ما با این تفکر مبارزه می کنیم.

فصیحی هرندی با بیان اینکه از سختی ها نباید هراس داشته باشیم و باید از همه موقعیت ها برای پشت سر گذاشتن این سختی ها استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: ملت ایران تاکنون با اقتدار علی رغم همه سختی ها ایستاده است، اگر ما درست از موقعیت ها و نیروهای انسانی خوب و متعهد استفاده و در خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنیم، تلاش های استکبار به جایی نخواهد نرسید.