رفسنجان با 48 درصد روستانشین، افتخارات علمی فراوانی را به جامعه تقدیم کرده است

فرماندار شهرستان رفسنجان گفت: 48 درصد جمعیت شهرستان رفسنجان روستانشین هستند اما افتخارات بسیاری در امر کشاورزی، صنعتی و علمی داریم و بسیاری از افراد شاید سال های سخت برای علم آموزی تحمل کردند، امروز نام آورانی هستند که به عنوان خدمتگذار در سراسر کشور مشغل به فعالیت هستند.

دکتر مجید فصیحی هرندی در اختتامیه جشنواره ملی نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان اظهار کرد: زمینه های بروز استعدادها فراهم شد این راه به واسطه ریختن خون شهیدان و با اهدای عزیزترین چیزشان که جان است فراهم شد به ویژه شهدای عرصه علم و دانش در مسیر گسترش علم کوتاهی نکردند.

وی افزود: خوشحالیم که اتفاق بسیار خوب و قابل تحسین در رفسنجان میزبان هستیم در اثر یک ایده و فکر ناب از ذهن یک جوان به نام اقای ریاحی که جویای علم و دانش نه جویای نام بود و بسیاری از جوانان نخبه رفسنجان در پزوهشسرای امام باقر تعلیم یافتند.

رئیس شورای آموزش و پرورش رفسنجان ادامه داد: امسال رتبه دوم کنکور ریاضی را از رفسنجان داشتیم دانش آموزی که با تکیه بر تلاش و استعداد و حمایت خانواده اش توانست افتخاری بزرگ را برای شهرستان و کشور کسب کند.

فرماندار رفسنجان افزود: خوشحالیم از پشتیبانی های موثر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و شورای دوره پنجم و ششم و شهرداران سابق آقای مختاری و شهردار فعلی رفسنجان، و حضور پروفسور حسن شاهی که از دانشمندان ارزشمند ایران که در رفسنجان زندگی می کنند و جانباز دوران دفاع مقدس هستند در این زمینه تلاش و کوشش داشت برخورداریم.

فصیحی هرندی بیان کرد: اگر استعدادهای روستایی و شهری در گوشه و کنار ایران را شناسایی و حمایت کنیم کشور به صورت خوب اداره می شود.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: 48 درصد جمعیت شهرستان رفسنجان روستانشین هستند اما افتخارات بسیاری در امر کشاورزی، صنعتی و علمی داریم و بسیاری از افراد شاید سال های سخت برای علم آموزی تحمل کردند، امروز نام آورانی هستند که به عنوان خدمتگذار در سراسر کشور مشغل به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: هر کس هر قدم حتی کوچک بر می دارد باید دستان و روی گشاده و سخاوتمندانه به هم کمک کنیم ما یک دشمن داریم و آن جهل و نادانی، تفرقه و خودپسندی است دشمن ما خودناباوری است که ناباورانه خودناباوری را در کشور های اسلامی ایجاد کردند پس آن همه موفقیتی که مسلمانان در عرصه دنیا داشتند. اگر کسی توانست در تاریخ بشر نقش مسلمانان را در توسعه علم انکار کند می تواند آن حرف را درست نداند. مخصوصا علوم پیشرفته امروز در ایده ها و افکار مسلمانان است.

فرماندار رفسنجان در پایان گفت: می ستاییم کسانی را که از پدیده نو ظهورکه تهدیدی است و جان همه را در خطر انداخته است یک فرصت به وجود اوردند و فرصت نواوری هم در جهت مقابله با این بیماری و هم در جهت آنچه این بیماری عقب ماندگی را ایجاد کرد را فراهم کردند.