اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آب شرب روستاهای رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: اقدامات بسیار خوبی در گذشته شروع شده و الان مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای آب شرب روستاها اختصاص پیدا کرده کار بسیار بزرگی است که مناطقی که آب شور مصرف می‌کنند حتی بعضی مناطق آب بهداشتی هم ندارند از این طرح آبرسانی طی سه سال بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان، علی‌اکبر پورمحمدی صبح امروز 27 آذر در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: وحدت بین همه مسؤولان و جناح‌های سیاسی لازمه شهرستان است که بتوانیم به توسعه پایدار برسیم و چیزی به نام خط سیاسی در میدان نباشد و خط قرمز همه ما ولایت فقیه باشد که اگر کسی از این خط عبور کند جایگاهی در مسئولیت ندارد.

وی با بیان اینکه برای توسعه و ماندگاری شهرستان باید همه دست به دست هم بدهیم، بین مسئولین باید وحدت باشد و اختلافی نباید وجود داشته باشد، افزود: برای مردم اشتغال مهم است و باید زمینه های اشتغال را برای جامعه فراهم کرد.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: اگر بتوانیم در شهرستان روی اشتغال کار کنیم با توجه به اینکه محصول پسته داریم زمینه‌های گردشگری، معادن و ظرفیت‌های خوب و در کنار آن مردمی سختکوش و پرتلاش داریم زمینه‌ها را برای سرمایه‌گذاری فراهم کنیم که اگر اشتغال ایجاد شود مسائل جنبی حل می‌شود و از آسیب های اجتماعی پیشگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم مردم در اشتغال خانگی، کارگاه تولیدی متوسط و بزرگ موفق شوند و درآمد خانواده‌ها افزایش پیدا کند.

پورمحمدی از تشکیل ستاد توسعه شهرستان خبر داد و گفت: تلاش کنیم طرح‌هایی که معرفی می‌شود با کمک مجتمع مس به عملیاتی برسانیم. از وضع موجود نباید قانع باشیم نگاه‌مان باید فراتر باشد.

فرماندار رفسنجان آب شرب را یکی دیگر از دغدغه ها برشمرد و ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در گذشته شروع شده و الان مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای آب شرب روستاها اختصاص پیدا کرده کار بسیار بزرگی است که مناطقی که آب شور مصرف می‌کنند حتی بعضی مناطق آب بهداشتی هم ندارند از این طرح آبرسانی طی سه سال بهره‌مند می‌شوند.

به گفته وی این طرح کل نوقات، مناطق کشکوئیه، حومه غربی و شرقی را پوشش می‌دهد و مردم این مناطق از آب تصفیه‌شده و سالم بهره‌مند خواهند شد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد:  تأمین آب هم در دستور کار باشد از همین الان برای سه، چهار سال آینده کارها را پیش ببریم و این نباشد که هزینه کنیم بعد بگوییم آب نیست. در حال حاضر بعضی روستاها به دلیل نداشتن آب شرب و بهداشتی تخلیه شده‌اند.

فرماندار رفسنجان در خصوص آب کشاورزی نیز گفت: جلسه‌ای با انجمن و اتحادیه صنف کشاورزی برگزار کردیم و امیدواریم با همکاری این اعضا گام‌های خوبی در حوزه آب کشاورزی برداریم. در بخش کشاورزی باید کاری انجام دهیم که وضع موجود حفظ شود که ۴۰ هزار خانوار که از بخش کشاورزی ارتزاق می‌کنند دچار مشکل نشوند.

وی تاکید کرد: اگر ببینیم دستگاهی مانع از اجرایی شدن فکر کشاورزان که طرح‌های بسیار خوبی مطرح کرده‌اند، می‌شود با آن دستگاه برخورد می‌کنیم.

پورمحمدی اضافه کرد: اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در شهرستان کم نیستند، که اگر ۱۰ درصد از این ظرفیت و ایده‌های خوبی که دارند بتوانیم استفاده کنیم می‌توانیم در توسعه ماندگار شهرستان موفق شویم.