طرح شناسایی اتباع بیگانه در کشور آغاز شد

مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: طرح شناسایی  اتباع بیگانه در کشور شروع شده تا اتباع به صورت قانونمند از خدمات ایران استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان روز سه شنبه با حضور مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور،فرماندار شهرستان رفسنجان ،مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمان ،معاون سیاسی و امنیتی فرماندار رفسنجان وعوامل نیروی انتظامی رفسنجان جلسه ای پیرامون مسائل اتباع بیگانه در مهمانشهر رفسنجان برگزار شد.

صادق رضادوست مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در این نشست اظهار کرد: طرح ملی شناسایی اتباع بیگانه را به عنوان مقدمه ساماندهی شروع کردیم تا بدانیم همه اتباع چه کسانی هستند.

سرپرست فرمانداری رفسنجان هم در این نشست اظهار کرد: برای شناسایی این اتباع باید تجهیزات، امکانات و اعتبار فراهم شود.
رضا مشکی بیان کرد: ایجاد چندین دفتر ساماندهی اتباع بیگانه در رفسنجان نیاز است.

مصطفی بخشی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رفسنجان هم در این نشست اظهار کرد: با وجود بیش از 60 هزار اتباع بیگانه در این شهرستان که به طور پراکنده در شهرستان زندگی می کنند ضرورت ساماندهی این افراد احساس می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای شناسایی اتباع بیگانه در رفسنجان کلیه اتباع باید تا 15 خرداد سال جاری به دفاتر کفالت اتباع بیگانه واقع در خیابان پاسداران دفتر آقای منصوری و بلوار هجرت خیابان کاشانی دفتر آقای اکبری مراجعه و اطلاعات خود را در سامانه ثبت اتباع بیگانه به ثبت برسانند.