رفسنجان نیمی از محصول پسته استان کرمان را تولید می کند
سرپرست جدید فرمانداری رفسنجان گفت: طی 12 سال قبل 4.5 میلیارد دلار محصول پسته از سطح باغات رفسنجان برداشت شد که این شهرستان نیمی از محصول استان را تولد می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان :حسین رضایی عصر شنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان اظهار کرد: رفسنجان دارای پتانسیل هایی بالقوه ای مانند 11 واحد دانشگاهی، صنعت عظیم مس، کشاورزی پسته و از همه مهمتر نیروی انسانی کارآمد است و از این ظرفیت ها می توان در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی راه ها و برق شهرستان باید تمهیدات لازم را اندیشید تا ضمن تأمین این زیرساخت ها شاهد کاهش معضلات اعم از تصادفات در این بخش ها باشیم
سرپرست جدید فرمانداری ویژه رفسنجان گفت: بحث تشکل ها به توسعه کمک کننده است به طوری که در زمان کمبود مرغ در شهرستان با وجود شرکت تعاونی مرغداران ، بحث خودکفایی مرغ و همچنین ارسال گوشت مرغ در مناطق فاقد استان انجام شد که ظرفیتی ارزنده ای در این شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه مسئله  کشاورزی رفسنجان حال و روز خوشی ندارد و 200 هزار نفر از جمعت 320 هزار جمعیت رفسنجان از راه کشاورزی درامد کسب می کنند افزود: یک قرن از طریق گمرک این شهرستان پسته را صادر می کنیم؛ در 12 سال گذشته 4.5 میلیارد دلار پسته از باغات پسته رفسنجان برداشت شد.
رضایی بیان کرد: شهرستان رفسنجان نیمی از محصول پسته استان کرمان را تولید می کند  و طی 12 سال قبل 24 درصد پسته استان را براشت کردیم؛ لذا با توجه به مشکلات به وجود امده در این بخش باید کشاورزی پسته را ساماندهی کرد.
وی تصریح کرد: وجود پژوهشکده پسته کشور در این شهرستان و نیز واحدهای علمی  دانشگاهی می تواند در بحث های پیش آمده اعم از کمبود و افت کیفی منابع آبی  و نیز سرمازدگی و گرمازدگی ها راه کارهای علمی را پیدا کرد  وبه کار گرفت.

رضا مشکی فرماندار سابق رفسنجان هم در این آئین اظهار کرد: یکی از سرمایه های بزرگ شهرستان رفسنجان مردم خوب و فرهیخته آن هستند
وی ادامه داد: برای حل مشکل آب شرب و کشاورزی در رفسنجان اقدامات زیر ساختی خوبی شده و آغاز عملیات اجرایی آبرسانی توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و سپاه کار بزرگی است.
مشکی تصریح کرد: رفع مشکل آب مهدی آباد و بخش نوق در الویت است، اقدامات اساسی در زمان آقای پور محمدی انجام شده، مرحله اجرایی آن مانده و با مشکلاتی روبروست که انشالله با همت فرماندار جدید حل خواهد شد.
در این آئین که با حضوردکتر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان برگزار شد از زحمات رضا مشکی تشکر شد و حسین رضایی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان منصوب شد.