فروش محصولات صنایع دستی عمده مشکل فعالان این حوزه در رفسنجان است

فرماندار رفسنجان گفت: یکی از عمده مشکلات فعالان صنایع دستی عدم وجود بازارچه دائمی برای فروش محصولات صنایع دستی در شهرستان است که باید پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه رفسنجان جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان با حضور مهندس حسین رضایی فرماندار، دکتر جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ،حسینی رئیس اداره میراث و سایر اعضای این کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

حسین رضایی نقش گردشگری را در رفسنجان مهم دانست و گفت: این حوزه باید با جذب سرمایه گذاران احیا شود تا توریست های داخلی و خارجی بیش از پیش به این شهرستان سفر کنند و رونق اقتصادی در این حوزه را مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: همچنین باید به وسیله فروش محصولات تولیدی صنایع دستی در این شهرستان توجه کرد و تدابیر لازم را جهت راه اندازی بازارچه دائمی فروش محصولات صنایع دستی اندیشید.

حسن حسینی رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان هم در این کارگروه اظهار کرد: یکی از مشکلات شهرستان در حوزه میراث فرهنگی، حفاری و ساخت و سازهای غیر مجاز و نیز برگزاری تورها و اقامت های غیرمجاز است.

وی افزود: در حوزه سرمایه گذاری گردشگری هم موانعی بر سر راه این افراد جهت اجرای پروژه ها به خاطر تنش های اقتصادی و بروکراسی اداری وجود دارد که باید بررسی و مشکلات برطرف شود.

حجت الاسلام حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه هم با اشاره به خوشنامی کرمان و مهمان نوازی مردم رفسنجان خواستار توسعه و احیای گردشگری شد.
وی افزود: وجود ظرفیت های گردشگری در رفسنجان نسبت به دیگر شهرستان ها متنوع و بی نظیر است و یک شرکت  در حوزه گردشگری باید ایجاد شود و کار بستر سازی لازم را جهت جذب سرمایه گذاران را انجام دهد تا این اشخاص بتوانند با کمترین برنامه های بروکراسی اداری به اجرای پروژه های سرمایه گذاری بپردازند.

وی با اشاره به پیگیری تعیین وضعیت مجموعه خانه حاج آقا علی در قاسم آباد رفسنجان اظهار امیدواری کرد که این مجموعه در روزهای آینده تعیین تکلیف شود.