رفسنجان 330 بی سواد شناسایی نشده دارد

 فرماندار ویژه رفسنجان با اشاره به جمعیت 689 نفر بی سواد شناسایی شده در سرشماری سال 95 در رفسنجان گفت: از این تعداد 359 نفر شناسایی شدند و بقیه یعنی 330 نفر هنوز شناسایی نشدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی در محل فرمانداری با حضور مهندس حسین رضایی فرماندار، دیناری معاون مدیر کل اداره آموز و پرورش استان کرمان، شفیعی مدیر آموز و پرورش رفسنجان و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد.
مهندس حسین رضایی فرماندار رفسنجان در این جلسه بیان کرد: این شهرستان بیش از 8 سال است که در امر ریشه کردن بی سوادی و سوادآموزی در تلاش است.
وی افزود: باید نسبت به شناسایی افراد بی سواد اهتمام جدی داشت و برای جاماندگان از سواد  از دستگاه های اجرایی مانند مخابرات، هلال احمر، مراکز بهداشتی و غیره کمک گرفت.
معاون مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان کرمان هم در این نشست بر اولویت قراردادن شناسایی افراد بی سواد درجامعه تأکید کرد و افزود: بی سوادی معضلی اجتماعی و زخمی بر پیکره جامعه است که باید درمان شود.
وی افزود: مقام معظم رهبری نیز بر ریشه کن شدن بی سوادی تأکید داشته و  فرمودند بی سوادی شایسته مملکت اسلامی نیست لذا بر اساس سرشماری سال 95 در کشور 2 میلیون و 723 هزار نفر بی سواد وجود داشت که در حال حاضر میزان باسوادان در کشور 94.7 درصد و در استان کرمان 92.3 است.
دیناری تصریح کرد: استان کرمان در زمینه باسوادی  2.4 درصد از میانگین کشور پایین است لذا عزم ملی را می طلبد تا ریشه کنی بی سوادی انجام شود.

دیناری گفت: مهمترین عامل رفع بی سوادی شناسایی افراد بی سواد است لذا با توجه به اینکه امروزه در مراکز بهداشت، پایگاه های بسیج، هلال احمر، مخابرات و دیگر سامانه ها مشخصات افراد ثبت شده و براحتی می توان بی سوادان را شناسایی کرد باید از این طریق عزم را برای شناسایی و باسواد کردن این قشر از جامعه جزم کرد.