کاهش معضلات اجتماعی در گرو توسعه زیرساخت های برق است

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه برخی محلات در این شهرستان قدیمی و فرسوده هستند از طرفی ساخت و سازهای جدید و کمبود زیرساخت ها موجب بروز معضلات اجتماعی شده که باید این معضلات را با توسعه زیرساخت ها کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان حسین رضایی روز شنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان در محل فرمانداری رفسنجان بیان کرد: فرمانداری رفسنجان آمادگی دارد با همکاری و تعامل دستگاه های خدماتی زیر ساخت های توسعه شبکه توزیع برق را فراهم نماید.

وی افزود: وجود محلات قدیمی و بافت فرسوده از یک طرف و ساخت و سازهای جدید از سوی دیگر و کمبود زیرساختها در این مناطق باعث شده معضلات اجتماعی افزایش یابد که برای کاهش این معضلات نیاز به ایجاد زیرساختها از جمله توسعه روشنایی معابر هستیم.

رضایی با تقدیر از خدمات رسانی مدیریت توزیع برق شهرستان رفسنجان اظهار داشت: در سالهای اخیر نوسان برق در مناطق حاشیه شهرستان رفسنجان کاهش محسوسی داشته و ضریب اطمینان و رضایت مشترکین بصورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

مهندس سلیمانی مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان هم در این دیدار اظهار کرد: شهرستان رفسنجان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و صنایع سنگین نظیر کارخانه مس سرچشمه، کارخانه کاشی برلیان و چاه های کشاورزی در کانون توجهات قرار گرفته و متناسب با رشد جمعیت آن نیاز به توسعه زیرساختها دارد.

وی با اشاره به اینکه سرقت سیم های برق در رفسنجان به چالشی برای مردم تبدیل شده است خواستار کنترل و نظارت جدی پلیس رفسنجان و برخورد قاطعانه با سارقین سیم های برق شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: تبدیل شبکه سیمی رفسنجان  به کابل خودنگهدار در دستور کار این شرکت می باشد و دردست اجرا است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیک بار تابستان اشاره کرد و از هماهنگی خوب میان وزارتخانه های صمت، نیرو و صنایع نیز سخن گفت و اظهار امیدواری کرد: با اجرای مجموع این برنامه ها، مدیریت مصرف خوبی در جهت کنترل و کاهش پیک باراتفاق بیافتد و از همراهی کلیه بخشداران و فرمانداران در برنامه ریزی همکاری های مدیریت مصرف در سطح شهرستان با شرکت برق تشکر کرد.