آئین پایانی دومین جشنواره نگارش چراغ روشن رابطه ویژه کارکنان روابط عمومی های استان کرمان با حضور استاندار، فرماندار رفسنجان و مدیر مجتمع مس در سینما آزادی شهر سرچشمه رفسنجان برگزار شد.
 
روح الله ابوالهادی مدیر روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این آئین اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره باعث هم افزایی و باعث رشد کیفی فعالیتهای روابط عمومی ها و ارتقاء این جایگاه باشد.
 
وی گفت: نسبت به جشنواره اول کیفیت و کمیت آثار رسیده به جشنواره قابل ملاحظه بود و به نظرم جشنواره به اهدافش رسیده است.
 
در ادامه مجتبی احمدی دبیر این جشنواره نیز اظهار کرد: ایده این جشنواره از سال قبل بر پایه ثبت و ضبط تجربیات کارکنان روابط عمومی های استان شکل گرفت تا ثبت و ضبط تجربه های زیستی کارکنان روابط عمومی های استان کرمان در قالب یک کتاب تدوین شود.
 
وی افزود: امسال نیز این جشنواره در سه بخش یادداشت نویسی، روایت نویسی و جُستارنویسی  برگزار شد که از ۹ نویسنده تجلیل و تقدیر می شود.
 
همچنین محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این آئین بیان داشت: کار سختی برای روابط عمومی هاست که نمی توانند کارهای بزرگشان را برجسته کنند در عین حال تقاضاهای مردم هم از رسانه ها وجود دارد.
 
وی افزود: تنظیم این دو مطلب سخت است که رسانه ها یا باید جواب مردم را بدهند یا باید جانب مدیران را بگیرند؛ لذا بیان چند نکته مهم برای آگاهی مهم است و رسانه های معاند در افزایش آمار توئیتر تلاش کردند.
 
فداکار گفت : روابط عمومی ها باید بر روی تقویت هویت ملی ایران کار کنند، محتوای خوب تولید و در شبکه های اجتماعی مطالب را به آگاهی ملت برسانند؛ فضا را مشخص و نقشه دشمن را برای مردم تعریف کنند، زیرا دشمن می خواهد هویت ایران را از بین ببرد.
 
وی ادامه داد: رسانه ها و روابط عمومی ها در تحلیل ها مراقبت کنند تا رسالت خود را به خوبی انجام دهند و پاسدار خون شهدا باشند.
 
در پایان از روابط عمومی های دادگستری کرمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، فرمانداری رودبار جنوب، شرکت سنگ آهن گهرزمین، شواری اسلامی شهر کرمان، باشگاه فرهنگی ورزشی مس کرمان، مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و فرماندرای شهرستان بم به عنوان روابط عمومی های برگزیده تجلیل شد.
در ادامه این مراسم از دستگاه بومی‌سازی شده لاینر هندلر در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان باحضور استاندار کرمان و مسئولین دیگر رونمایی شد.