🔶 فرماندار رفسنجان با اشاره به وجود بیش از ۸۰ هزار هکتار باغ پسته در شهرستان گفت:  ۱۲ هزار هکتار از‌ سطح زیر کشت این باغ ها به آبیاری نوین قطره ای تحهیز شد.
رضایی روز پنجشنبه در آئین معرفی رییس جدید جهاد کشاورزی رفسنجان با اشاره به اینکه کشاورزی شهرستان باید حفظ شود بیان کرد: سطح زیر کشت اجرای طرح نوین آبیاری قطره ای در شهرستان به ۱۲ هزار هکتار افزایش یافته است
 
🔸وی ادامه داد: شهرستان با بحران خشکسالی چندین سال است که روبرو شده و یکی از راهکارهای برون رفت از این معضل اجرای طرح های نوین ابیاری است و سال اینده اجرای مجدد طرح های نوین در شهرستان آغاز می شود و دولت نیز در این راستا تسهیلات بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار خواهد داد.
 
🔸رضایی با بیان اینکه پسته رفسنجان باارزش است اما با ضربه ای که از ناحیه خشکسالی، سرمازدگی و سیل به این کشاورزی وارد شده مسایل اجتماعی و بیکاری افزایش یافته تصریح کرد: امسال در کشور برداشت ۱۵۰ هزار تن از باغ های پسته پیش بینی شده بود که با وجود این مشکلات این میزان به ۲۷ هزار تن کاهش یافته است.
 
🔸 فرمانداری رفسنجان یکی از دیگر راه های برون رفت از مشکلات کشاورزی را کشت های جایگزین عنوان کرد و گفت:  اگر ۲ هزار هکتار گلخانه در رفسنجان ایجاد شود می تواند به اندازه ۸۰ هزار هکتار باغ در این شهرستان و به میزان ۵۰۰ میلیون دلار ارزاوری داشته باشد.
 
🔸وی با بیان اینکه دامپروری در رفسنجان در کنار کشاورزی به اقتصاد استان کمک می کند به طوری که ۳۵ درصد تولید مرغ استان کرمان در رفسنجان صورت می گیرد بیان کرد: مقدمات ایجاد میدان دام در شهرستان فراهم شده و دامپروری های سطح شهرستان به آنجا منتقل می شود.
 
🔸محمد خیراندیش رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان هم اظهار کرد: متاسفانه سال ۱۴۰۱ سال زراعی و کشاورزی خوبی به جهت وقوع سیل، خشکسالی ها و سرمازدگی ها برای استان و به ویژه رفسنجان نبود.
 
🔸وی افزود: خشکسالی در سال های اخیر در استان پدیدار شده و ابتدای امسال هم سرمازدگی ها و در مرداد ماه نیز سیل بر مشکلات کشاورزان اضافه شد و امیدواریم که با تعامل با کشاورزان بتوانیم بر مشکلات پیروز شویم.
 
🔸عباس حاج عبدالهی رییس سابق جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان هم اظهار کرد: ۶۰۰ کیلومتر مربع باغ پسته در رفسنجان توسط ۴۶ هزار کشاورز اداره می شود که از سال گذشته تا کنون بیش از یک میلیارد متر مکعب ابیاری شده اما سال قبل و امسال در مجموع ۲۰ هزار تن محصول برداشت شده و بیشترین ضربه به بخش کشاورزی شهرستان از ناحیه تغییرات اقلیمی بوده است.
 
علی باقری به عنوان سرپرست جدید جهاد کشاورزی رفسنجان معرفی و از زحمات عباس حاج عبدالهی تقدیر شد